Trabzonu bir uçtan bir uca bağlayacak olan Kanuni Bulvarı için çalışmalar son hızla sürüyor.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonu bir uçtan diğer uca bağlayacak olan Kanuni Bulvarının yapımının son hızla sürdüğünü, 4-5 yıl sonra şehrin hizmetinde olacağını bildirdi.
23.7 km uzunluğundaki Kanuni Bulvarında iki ayrı tünelin yapımı devam ederken iki tünelin yapımına da 15 gün sonra başlanacak. Kanuni Bulvarı güzergâhında olan Yıldızlı ile Beşirli arasındaki tünellerin yapımında her iki taraftan yaklaşık 200er metrelik mesafe geçildi. Beşirli ile Karşıyakayı birbirine bağlayan tünellerin yapımına da başlandı. Bahçecik ve Boztepe tünellerinin yapımı ise Şubat ayı içerisinde start alacak. Tünel ve viyadük inşaatlarına başlanmasıyla yolun ana gövdesi 2015 yılı başlarına kadar ortaya çıkmış olacak. Kanuni Bulvarının Değirmendere ile bağlantısı da gerçekleştirilecek.
Çalışmaları yerinde inceleyen Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonun bir dünya kenti olma yolunda dev adımlarla yürüdüğünü ifade ederek, "Kanuni Bulvarı 5 yıl sonra hizmete girecek. Öyle eskisi gibi 25 yıl sürmesi söz konusu değil. Yeter ki ülkemizin istikrarı, 76 milyon insanın birbirini kucaklaması, barışı ve kardeşliği devam etsin" dedi.
Gümrükçüoğlu, Kanuni Bulvarında devam etmekte olan inşaat çalışmalarında incelemelerde bulunurken, Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.