Samsunun Atakum ilçesinde düzenlenen tiyatro şöleninin perdesi, Samsun Seyir Tiyatrosunun Satılık Tiyatro oyunu ile açıldı.
Sanatın Kalbi Atakumda Atıyor etkinlikleri çerçevesinde organize edilen tiyatro şöleninin ilk gününde komedi tarzındaki iki perdelik oyun ile tiyatro severlerin karşısına çıkan Samsun Seyir Tiyatrosu Oyuncuları, gösterdikleri performans ile alkışlandılar. Etkinlikler çerçevesinde bu hafta içinde 25 Mart Pazartesi Tiyatro Amisos Kadıncıklar, 26 Mart Salı Samsun Sanat Tiyatrosu Kadınlar Devleti, 27 Mart Çarşamba Kum Tiyatro Yanlışlıklar, 28 Mart Perşembe Söz Sanat Merkezi Mustafa Diye Biri, 29 Mart Cuma ise Düşevi Oyuncuları Ben Çağırmadım isimli oyunlarını sahneleyecekler.
210 günde bin sanatçıyı ağırlamak için çıktıkları yolda epeyce bir mesafe kat etiklerini belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Böyle büyük sanatın her alanını içine alacak kadar kapsamlı bir organizasyon, sanatseverlerin de desteği ile başarı ile yürütülmektedir. Atakum, her alanda olduğu gibi, kültür ve sanat alanındaki farkını da bir kez daha ortaya koymuştur şeklinde konuştu.