SON DAKİKAHaber > Magazin > 'Kimse bana inanmıyor' diyerek isyan etti

'Kimse bana inanmıyor' diyerek isyan etti

21 Mayıs 2024 Salı - 17:01
Ünlü oyuncu Müjde Uzman, sosyal medya paylaşımlarıyla magazin gündeminden düşmüyor. Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde canlandırdığı Alev rolüyle alkış toplayan güzel oyuncu şimdi ise isyan ederek tükenmişlik sendromuna girdiğini iddia etti.

Kızılcık Şerbeti dizisinde Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör ile birlikte rol alan Müjde Uzman hayat verdiği Alev karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

2001 yılında Elite Model Look yarışmasında birinci olan Uzman, oyunculuk kariyerine 2008 yılında Paramparça dizisi ile başladı.

Bir çok dizi ve filmde rol alan ünlü oyuncu iddialı sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık magazin gündemine geliyor.
Kızılcık Şerbeti dizisinde ‘Alev’ karakterine hayat veren 39 yaşındaki Müjde Uzman, hastaneye kaldırıldı. Hastanede serum takviyesi alan ünlü oyuncu sosyal medya hesabından duygularını paylaştı.

Tükenmişlik sendromuna yakalandığını söyleyen Uzman, paylaşımında; "İş, yoğunluk zor değil, insanlar zor" notunu düştü. Yoğun geçen sezonun ardından bunalıma giren oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla içini döktü. Yaşadıklarını tek tek anlatan Uzman, şu açıklamayı yaptı:
Çok düşündüm şu görselle alakalı, ama paylaşacağım. (Dünden bunlar bu arada) Çünkü. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil öncelikle. Bu bir, "Lütfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın artık!" adlı serbest çağrışım paylaşımı.

İş zor değil, yoğunluk zor değil, insanlar zor. Multitask (çoklu görev) olmak kendimi tanımlamayı en sevdiğim şeydi, şimdi ise ruhumun en büyük düşmanı. Kendi yapacaklarımı geçtim, etrafımdakilerin de her şeyini dinler, bilir, unutmaz, bir de hatırlatırdım. Asla ama asla üşenmezdim. Tek günde 3 gün gibi yaşar, yorulmaz, tam tersi hayat enerjime eklerdim. Hala 10 adım sonrasını bile ‘şıp’ diye planlar, bu sayede vakit kaybetmez, yapmak istediklerimden olmaz; ’daha fazla aktivite, daha fazla tecrübe, daha fazla yaşam!’ der sevinirim. Hiç kimse fark etmese hatta yanlış anlasa bile herkesin işini gücünü kolaylaştırır, konforunu artırır, anılarını güzelleştirmeye çalışırım. Bu bana yük gelmez asla. Tam tersi; eğer yapmazsam, çünkü ancak yapmamaya çalışmam' gerekir, daha çok yorulurum.

İşin kötüsü kimse inanmıyor. Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim! Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı (ne demekse), para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin.
Huhu. Var olmak için önce, akıllı, çalışkan, genele uymayan huyları ve hobileri olan bir kadınsan, üstelik hem kadın hem de oyuncu olduğundan, belli ki tüm hayatın boyunca herkesi tek tek aptal olmadığına inandırman gerekiyor. Evden çıkıp eve dönene kadar güzellik, kilo, iş konuları. Her gün... Sahi kimin işi bu kadar konuşuluyor? Ben başka şeyler konuşamayacak mıyım hiç? Sağlık sorunlarına da inanmıyorlar, ayrıca mesela spor yapmak istemem de saçmaymış, çünkü ‘kilo almıyorsun ki, ne gerek var’mış... Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize? Neyse."
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap