SON DAKİKA

Haber > Magazin > Meryem Kasap: Desteğinizi gönülden hissettim

Meryem Kasap: Desteğinizi gönülden hissettim

22 June 2020 Monday - 12:26

Survivor Meryem'den Karadeniz'e çok özel açıklamalar...

Karadeniz Gazetesi //Ezgi ALP//  TRABZON’UN Akçaabat ilçesinde doğan ve Atletizm Milli Takımı’nda Türkiye’yi gururla temsil eden Meryem Kasap, bu sezon katıldığı yarışma programı Survivor’da yaşadıklarını ve yarışmaya erken veda etmesine neden olan sakatlık sürecini muhabirlerimizden Ezgi Alp’e anlattı. Sorduğumuz sorulara samimiyetle cevap veren Kasap, gördüğü ilgi ve destek karşısında büyük bir mutluluk yaşadığını dile getirdi. İşte ‘Survivor Meryem’in o özel açıklamaları:

Spor yapmayı sevmezdim

ÇOCUKKEN koşmaktan ve terlemekten keyif almadığını belirten Meryem Kasap, “Başlarda spor yapmak çok zor geliyordu ama beden eğitimi öğretmenimin beni keşfetmesiyle hentbola başladım. Hentbol takım sporu olduğu için antrenmanlar çok eğlenceli geçiyordu ve sporu sevmeye başladım. İki yıl kadar hentbol oynadıktan sonra yine öğretmenlerimin tavsiyesi üzerine atletizme başladım. Bu süreçte de sırıkla atlama branşıyla tanıştım. Takım sporundan bireysel bir spora dönüş yapınca başta alışmam zor oldu ama sonra kendimi daha iyi gösterebildiğimi ve daha iyi bir karar verdiğimi görmüş oldum” dedi.Ülkemi gururla temsil ettim

SPORCU, kariyerini ise şu sözlerle özetledi:

“400 metre koşularında sayısız Türkiye şampiyonlukları elde ettim. .lkemi Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz şampiyonalarında gururla temsil ettim. Aslında yaşadıklarım doğru branşı bulmamı sağladı. Ben bu branşa aitmişim. Başka bir kulvarda bu kadar kısa sürede bu başarılara yükselemezdim. İlk başta hobi olarak baktım. Daha sonra hobim mesleğim oldu. Şimdi spor hayatımın bir parçası oldu.” kariyerini ise şu sözlerle özetledi: “400 metre koşularında sayısız Türkiye şampiyonlukları elde ettim. Ülkemi Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz şampiyonalarında gururla temsil ettim. Aslında yaşadıklarım doğru branşı bulmamı sağladı. Ben bu branşa aitmişim. Başka bir kulvarda bu kadar kısa sürede bu başarılara yükselemezdim. İlk başta hobi olarak baktım. Daha sonra hobim mesleğim oldu. Şimdi spor hayatımın bir parçası oldu.

Antrenmanlarda bileğim kırıldı

SIRIKLA atlama branşında iyi bir kariyer elde etmişken bırakmak zorunda kalan Kasap, “Her şey .ok güzel ilerlerken antrenmanlarda bileğim kırıldı. Bu nedenle yüksek atlamayı bırakmak zorunda kaldım. Daha sonra 400 metre koşmaya başladım. Daha yeni başlamış olmama rağmen milli takıma seçildim” dedi.

Sakatlanmam bir son değil

CİDDİ bir sakatlık yaşayarak ön çapraz bağlarından ve menisküs nedeniyle dizinden operasyon geçiren Meryem Kasap, azmini ve kararlılığını kaybetmediğini belirterek şunları söyledi: “Hayatta her bitişin yeni bir başlangıç olduğuna inananlardanım. Yıllar önce sakatlık nedeniyle sırıkla atlamayı bırakıp, 400 metreye geçerek çok hızlı bir şekilde yükselmiştim. Survivor’dan da sakatlanıp ayrılmam beni çok üzdü ama bu bir son değil, her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum.”

Güzel teklif gelirse televizyon dünyasına açığım

ARTIK ‘Survivor Meryem’ olarak tanınan başarılı sporcu, bundan sonraki hayatında nasıl bir yol izleyeceğini ise şu sözlerle anlattı: “Planlı yaşamayı seven biri değilim. Hayatın ne getireceğini bilmiyorum. Spora aşık bir insan olarak spor hayatımda her zaman olacak ama güzel bir teklif gelirse ekranlarda da olabilirim. Sınırlamam kendimi. Beni bundan sonra her iki platformda da görebilirsiniz.”

Survivor bana tecrübe kattı

SAKATLIĞI nedeniyle Survivor’a erken veda yapan Kasap, “Yarışmadan döndüğümde gördüm ki, kısa sürede birçok insanın sevgisini kazanmışım. Tarif edilemez bir mutluluk. Survivor’da para verip edinemeyeceğim tecrübelere sahip oldum. İçimde bir yarım kalmışlık var .ünkü yarışmaya çok erken veda etmek zorunda kaldım” dedi.

2021’de Survivor’da yeniden görüşeceğiz

SURVİVOR programının yapımcısı Acun Ilıcalı’nın da sakatlığının iyileşmesi durumunda gelecek sezon kadroda yeniden düşündüğü Kasap, “Beni destekleyen herkese sonsuz teşekkür ederim. Yarım bıraktığımız hikâyeye 2021’de devam edeceğiz. Gelecek sezon Survivor’da yeniden görüşmek üzere” dedi.Beğendim
4
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap