Okay Temiz, konferansa katılan öğrencilere kemençe eşliğinde ritm atölye çalışması yaptırdı.
Boğaziçi Gençlik Konferansı Trabzon buluşmasında sahne alan ünlü Perküsyon ustası Okay Temiz, konferansa katılan öğrencilere kemençe eşliğinde ritm atölye çalışması yaptırdı. İlk kez bir sahnede Perküsyon ile Karadeniz'in vazgeçilmez enstrümanı kemençe aynı sahnede yer alırken, Okay Temize kemençe de Ayşe Yağız isimli bayan kemençe sanatçısı eşlik etti.
Ünlü Perküsyon ustası Okay Temiz, Kemençe çocukluğumdan bu yana en zevk duyduğum Türkiyenin en kıvrak enstrümanı. Çok iyi çalanlar var, o kadar ritmik bir alet ki uçuyorlar. Benim bu içimde her zaman bir arzuydu, kemençenin bu kıvraklığıyla bu vurgulu çalgıları birleştirmek ve bir şeyler denemek istiyordum. Bu bizim için bir fırsat oldu dedi.