Samsun Devlet Opera ve Balesi, Senfonik Türkülerimiz ile çıktığı Anadolu turnesi kapsamında son durağı Erzurum oldu.
Konser, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kültür A salonunda gerçekleşti. Konserde şef Kıvanç Tepe yönetiminde Telli Turna, Bozlak, Köroğlu, Kara Toprak, Hekimoğlu, Asiye, Karahisar Kalesi, Gökte Yıldız, Aman Avcı, Aygız gibi türkülerin seslendirildiği konserin ardından salonu dolduran sanatseverlerden büyük alkış aldı.