SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar > Olaylar ve Yaşananlar | 01.08.2020

Olaylar ve Yaşananlar | 01.08.2020

01 August 2020 Saturday - 11:05

Olaylar ve Yaşananlar | 01.08.2020

ÇİMEN ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Bayram öncesi işçilerin bayram ikramiyelerini ödeyerek işçiler çifte bayram yapmalarını sağladı. Başkan Çimen  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kurban Bayramı öncesi belediye işçilerinin ikramiyelerinin yatırıldığın paylaştı. Belediye Başkanı Çimen, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “İşçilerimizin alın teri bizim en büyük hazinemizdir. İşçilerimizin alın terinin karşılığı olan 2019 yılına ait ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesi yatırdık. İmkanlarımız el verdiği sürece her zaman emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

VALİ SONEL’İN UYARISI

Ordu Valisi Tuncay Sonel,Kamu kurumlarında çay kahve ve çerez ikramının yasaklandığını açıkladı. Vali Sonel, "Bugün itibariyle kamu kurumlarında kolonya dışında ikramı da kaldırdık. Çay, kahve ve çerez gibi ikramlarda bundan sonra yapılmayacak. Gelen misafirlere sadece kolonya ikramı olarak. Bunun gibi bahçelerde, parklarda ve çarşıda Allah lütfen rızası için bu hayata alışalım, maskemizi takalım, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim" dedi.

EKİM PERSONELLE BULUŞTU

Kurban Bayramı öncesinde arefe günü belediyenin tüm birimlerini dolaşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim tüm çalışanlar ile tek tek bayramlaştı. Başkan Ekim, bayramlaşma konuşmalarında; "Kurban Bayramı öncesinde istedik ki çalışan kardeşlerimizle bir araya gelerek önce Akçaabat Belediyesi ailesi olarak biz bayramlaşalım. Böyle güzel ailenin bir ferdi olarak, sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi aramızdaki bu muhabbetti bozmasın. Biz hep daha iyiyi daha güzeli nasıl yapabiliriz çabası içindeyiz. Birlikte yoğun bir tempoyla güzel çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. İlçemizin çehresini değiştirecek çalışmalar birlikte emek ve mesai harcıyoruz. Pandemi süresince hepinizin ciddi emeği var. Ben hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin ve ailelerinizin bayramını tebrik ediyor, tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum" dedi.

YUSUFELİ BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA TEBRİĞİ

Artvin  Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Belediye çalışanlarının bayramını kutlayarak aileleriyle birlikte mutluluk ve huzur içinde nice bayramlar geçirmelerini dileğinde bulundu. Bayram süresince görev yapacak olan belediye personeline de kolaylıklar dileyen Aytekin, “Beklentimiz ve temennimiz kuruma gelirken yüzünüzün gülerek gelmeniz, kurumdan çıkarken yüzünüzün gülerek çıkmanızdır. Bunu hep söylüyorum, belediye hizmetlerinin asıl sahipleri belediye çalışanlarıdır, Belediye Başkanları bu işin en kıyısındaki insanlardır. Burası bizim ekmek teknemiz, buraya iyi bakarsanız burası da sizi iyi bakar. Belediye mücavir alanındaki her işin bizim işimiz, her eksiğin bizim eksikliğimiz olduğu bilinci olmalıyız. Meseleye böyle bakarsak böyle bir paylaşım içinde bulunursak bu iş bizim işimiz olur. Bayram tatili süresince Covid-19 salgın tedbirlerine uymanızı rica ediyor, toplu şekilde hareket etmemenizi sizlerden istirham ediyorum. Bu vesileyle hepiniz Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

AVCI’NIN NOTU

Rize Milletvekili Muhammed Avcı sosyal medyasından yaptığı açıklamanın sonundaki, “Çayla ilgili sorunların çözüm mercii hep Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan oldu. Yığınla iyileştirme yapıldı, kalan eksikleri de yine biz çözeceğiz. Özel sektörün alın teri hırsızlığı yapan fırsatçı bazı temsilcileri de gereken dersi alacak. Hemşehrilerimiz rahat olsunlar, hukukunuz bize emanettir. Sizden aldığımız yetkiyi sizin lehinizde kullanmak için and içtik. Herkesin her anlamda hak ettiğini aldığı ya da alacağı bir döneme giriyoruz” not ile ilginç mesaj verdi.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap