SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar > Olaylar ve Yaşananlar | 23.101.2022

Olaylar ve Yaşananlar | 23.101.2022

23 Ocak 2022 Pazar - 08:14

Olaylar ve Yaşananlar | 23.101.2022

HÜKÜMETE TEPKİ

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalioğlu, hükümete tepki gösterdi. Hacısalioğlu, “Hükümet yardım için Somali’yi düşünüyor, Filistin’i düşünüyor, Libya’yı Ukrayna’yı düşünüyor… Hatta Afganistan’dan Arnavutluk’a 42 milyon avro yani yaklaşık 60 milyon dolara 552 konut yapıyor… Ama 50 milyon dolar yok diye tank palet fabrikası peşkeş çekiliyor. İş İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) gelince kredisi onaylanmış alımlar bile onaylanmıyor… Kime eziyet 16 milyon İstanbulluya… Yurdun 4 bir yanında vatandaşlar elektrik ve doğalgaz faturalarından ve pahalılıktan inim inim inlerken sadece seyrediyor. Resmen Anadolu insanı zulme maruz bırakılıyor” dedi.

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON MESAJI

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü karne alan öğrenciler için mesaj yayınladı. Fettaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: Artık 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı'nın birinci dönemini geride bırakmış bulunmaktayız. Şimdi sizleri güzel bir tatil bekliyor. Bunu da fazlası ile hak ettiniz. Şimdi tatilinizde kendinize alabildiğiniz kadar neşe, mutluluk ve sevgi toplamaya devam edin. Çünkü yaşadığınız anın bir daha tekrarı yok. Hayattan dersler çıkarın, payınıza düşeni almasını bilin. Mutlu olmak için sizi engelleyecek hiçbir bahaneniz olmasın. Kitap okuyun, kışın tadına varın, doğanın kokusunu içinize çekin, doğanın sesini dinleyin, kitaplarınızın çok sevdiğiniz kahramanlarını dinleyin, sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelin, sohbet edin, ailenizle birlikte verimli zamanlar geçirin, ailenizi dinleyin ve en önemlisi de ruhunuzu dinleyin. Ve dinlenin. Hayatta telefon, televizyon ve internet dışında da zevk alınacak birçok güzel şey olduğunu asla unutmayın. Bir spor branşıyla mutlaka uğraşın, bir çalgı aleti öğrenmeye çalışın. En çok da içinizden gelerek gülün ve çevrenize gülümsemeyi unutmayın.”

“AHLAK BİLGİSİ YOK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş için RTÜK tarafından da inceleme başlatılmış, Kabaş daha sonra evinde gözaltına alınmıştı. Söylediği sözler nedeniyle ünlü televizyoncuya bir tepkide AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’ndan geldi. Ayvazoğlu şöyle dedi: “Bu türlerin gramerinde ahlak bilgisi olmadığından, dil kısmı  cühela seviyesinden öteye gidemiyor. Spekülatif zeka kıvrımlarını bir beyin sapı ile destekleyememiş düşük profilli insancık modeli. İnsancık dediysem lafın gelişi…”

ÇEBİ, KÜTÜPHANEDE

AK Parti Ortahisar ilçe Başkanı Selahattin Çebi, Trabzon Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti… Ziyarette “Azmeden ve gayret gösteren mutlaka başarır” diyen Çebi’ye  AK Parti ilçe yöneticileri ve AK Parti Gülbaharhatun Mahalle Başkanı Hasan Gülyüz eşlik etti. Ziyarette sınava hazırlanan öğrencilere ikramda bulunuldu, başarı dilendi…
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap