SON DAKİKA

Haber > Siyaset > 2018 seçimlerini bilen ORC son anketi açıkladı: Yeni kurulan partinin yükselişi dikkat çekti

2018 seçimlerini bilen ORC son anketi açıkladı: Yeni kurulan partinin yükselişi dikkat çekti

26 Ocak 2022 Çarşamba - 15:42

ORC Araştırma'nın yaptığı son ankete göre, yüzde 10'luk seçim barajını sadece 3 parti geçebiliyor. ORC'nin anketinde en büyük sıçramayı yapan parti ise Gelecek Partisi oldu. Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi'nin oy oranının yükselişe geçtiği görüldü.

2018 seçim sonuçlarını en doğru tahmin eden anket şirketi ORC, 17-22 Ocak tarihleri arasında 45 ilde 5 bin 420 kişi ile yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

3 PARTİ BARAJI GEÇEBİLİYOR

Ankete katılan vatandaşlara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Soruya yanıt verenlerden yüzde 29.7'si AK Parti, yüzde 24.3'ü CHP, yüzde 14.2'si İYİ Parti, yüzde 9.1'i MHP, yüzde 8.4'ü ise tercihini HDP'den yana kullanacağını ifade etti.

GELECEK PARTİSİ'NİN OY ORANI YÜKSELİŞTE

Ankette Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi'ne oy vereceğini belirtenlerin oranı yüzde 3.6, DEVA Partisi'ne oy vereceklerini belirtenlerin oranı yüzde 2.8, Saadet Partisi'ne oy vereceklerin oranı ise yüzde 1.7 olarak belirlendi.

Beğendim
1
Sevdim
2
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

yalnız kurt
3 ay önce
2023 Haziran Ayında görüşürüz. Oyum MHP ye, siz yırtının durun!!
kendirli.
3 ay önce
Bugün seçim olsa ben kazanırım.
cemil
3 ay önce
AK Parti: % 29,7 mi, küllen inanmam. Kesin yandaş anket şirketidir. Seçim günü gelsin % 20'yi geçemez. Sonra ANAP gibi kapanıp gider.
serdar
3 ay önce
algı mühendisleri yine sahnede..Trabzonspor yerel medya tff ve mhk den çekiyor vatandaşta bu para ile file anket yapan sahtekarlardan..bunu yapana sormak lazım acaba anketi tuncelidemi yapmış ki ak parti %29 chpkk %24 ip %15 çıkmış..demekki zillet ittifakından çok iyi para almış bu algı mühendisi ..bu gün seçim olsa oy dağılımı şöyle ak parti %41 mhp % 12 chp %21 ip %9 hdpkk %6 deyvidoğlu %1,5 devasız %1 seadet %1 diğer %7 yazın buu ilk seçimde bakarsınız
Ali
3 ay önce
Ulan bukadar yalan olmaz saçma ege bölgesinde yaparsanız bu sonuç yinede doğru değil
vahdet
3 ay önce
asıl zillet illet kim halk biliyor bayburt da rize de yapılsa aynı çıkar.istanbul belediyesine terörist vardir diyenler neden tutuklanmadılar yalan sümme
HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
he gardaş zilleti millet biliyor. bir tek sen ve senin gibi Reis paranoyası olanlar demek algılamakta güçlük çekiyor. istediğiniz kadar karalamaya çalışın millet her şeyi göze almış yine düzeltirse Reis düzeltir diyor. siz gidin yürüyen merdivene ters binen genel başkanın arkasına takılın onlarla beraber olursanız şehit bacısına sövenide kurtarırsınız aponun heykelini dikecek olan terörist başı seloyuda

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap