SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdulkadir Selvi kulisleri paylaştı! Muhalefette Davutoğlu detayı

Abdulkadir Selvi kulisleri paylaştı! Muhalefette Davutoğlu detayı

14 Ocak 2022 Cuma - 10:28

Abdulkadir Selvi, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener'le karşılıklı ziyaretleşmesine dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı

Gazeteci yazar Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında bir kaç gün önce karşılıklı ziyaretleşen İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu vardı. Muhallefetteki Davutoğlu trafiğine dikkat çeken Abdulkadir Selvi, Davutoğlu’nun kulislere yansıyan taleplerini sıraladı. Selvi, “Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i ikna etti mi, onu ileride göreceğiz.” dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

“2023 seçimlerine uzun bir süre var ama muhalefet cephesinde pazarlıklar şimdiden başladı.

Seçim sürecine girildiğinde, cumhurbaşkanı adaylığı ve paylaşım konusunda kıran kırana bir mücadele yaşanacağı gözüküyor. Kılıçdaroğlu bunu gördüğü için liderler kabinesi modelini yayıyor. Böylece muhalefet liderlerine cumhurbaşkanı yardımcılığı ile sus payı veriyor. Ama iş orada bitmiyor. Bir de bakanlıkların paylaşımı var.

Muhalefet cephesinde son dönemlerde bir trafik dikkatimi çekti. Meral Akşener, Davutoğlu’nu evinde ziyaret etti. Bu pek alışık olunan bir durum değildi. Sonra Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ile yemekte bir araya geldi. Sonra Davutoğlu, Akşener’i ziyaret etti.

DAVUTOĞLU’NUN TALEPLERİ

Kılıçdaroğlu ve Akşener’in, Davutoğlu’na yeterince ilgi göstermediği, bunun da Gelecek Partisi’nde rahatsızlığa neden olduğu söyleniyordu. Ama bu görüşmelerin bir gönül alma ziyareti olmadığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’nun bazı talepleri olduğu kulislere yansıdı:

1) Millet İttifakı’nda yer alacak partiler, oy oranlarına bakılmaksızın eşit sayılmalı.

2) Parti liderlerinin cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı deklare edilmeli.

3) Kabine oluşturulurken partilerin temsili sağlanmalı.

4) Gelecek Partisi açısından çok önemli olan nokta ise Millet İttifakı’ndaki partilerin oy oranlarına bakılmaksızın Meclis’te belli sayıda milletvekili tarafından temsil edilmesi için bir model oluşturulması.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i ikna etti mi, onu ileride göreceğiz.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap