SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti yönetiminde büyük revizyon! Yüzde 50'si değişecek

AK Parti yönetiminde büyük revizyon! Yüzde 50'si değişecek

11 January 2021 Monday - 12:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatiyla AK Parti'nin teşkilat yönetiminde yüzde 65 değişiklik yapılırken genel merkez yönetiminde de en az yüzde 50 oranında değişikliğe gidileceği belirtiliyor.

Koronavirüs sebebiyle büyük kongre sürecinin kesintiye uğradığı AK Parti'de şubat sonuna kadar bütün il kongrelerinin tamamlanması, 7'nci olağan büyük kongrenin ise ramazan öncesinde, nisan başında yapılması hedefleniyor. AK Parti kulisleri de bu takvime bağlı olarak yeniden hareketlendi. Kulislerde, AK Parti genel merkez yönetiminin en az yarısının değişeceği, kabine değişikliğinin ise büyük kongre süreci ile eş zamanlı yapılabileceği konuşuluyor.

AK PARTİ MKYK'NIN EN AZ YARISININ DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre sürecinin başında, 'dinamik, aktif ve motivasyonu yüksek kadrolar oluşturulması' yönündeki talimatı doğrultusunda partideki değişim hamlesi ilçe teşkilatları ile başladı, il kongreleri ile devam etti. Bugüne kadar teşkilat yönetimlerindeki değişim oranı yüzde 65'e ulaşırken aynı stratejinin genel merkez yönetiminde de uygulanacağı belirtiliyor. AK Parti'yi 2023 seçimlerine taşıyacak kadronun büyük kongre ile belirleneceğine dikkat çeken parti kaynakları, partinin en yetkili organı olan MKYK'nın en az yarısının değişmesinin beklendiğini dile getiriyor. Kulislerde, uzun zamandır 'gündemden kalkan' kabine değişikliğinin ise, büyük kongre süreci ile eş zamanlı olabileceği değerlendirmesi yapılıyor.

GÖZLER İSTANBUL'DA

Öte yandan İstanbul teşkilatlarında büyük bir değişikliğe imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın il başkanı Bayram Şenocak ile yola devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir değerlendirme yapmadığı, ancak kurmayları ile yaptığı bir toplantıda 'Şenocak'ın çalışmalarını beğendiğini' söylediği öğrenildi. AK Parti'de İstanbul il kongresinin 26 Şubat'ta yapılması planlanırken bu şehirde 12 ilçe başkanı ile yola devam etme kararı alındı, 20 ilçe başkanının yerine ise yeni isimler atandı. Ankara il kongresinin İstanbul kongresinden önce yapılacağı ve il kongrelerinin 26 Şubat'taki İstanbul kongresi ise tamamlanacağı belirtiliyor.

BÜYÜK KONGRE, NİSAN BAŞINDA

Türkiye gazetesinin haberine göre, büyük kongrenin ramazan ayı başlamadan hemen öncesinde 3 veya 4 Nisan'da yapılabileceği, hazırlanan yeni kongre takviminin MKYK'da yapılacak değerlendirmeden sonra netleşeceği ifade ediliyor. Parti kaynakları, koronavirüs salgınındaki gelişmelere bağlı olarak, takvimin yeniden değişikliğe uğrayabileceğini de dile getiriyor.

Türkiye Gazetesi

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Malkoç
12 gün önce
Gitmiyor bu araba devamlı vites değiştirmeden şanzımanı bozuldu bu arabanın artık araba mezarlığınagitmesi lazım
Malkoc
12 gün önce
Değiştir dur araba vitesi gibi gitmiyor bu araba modeli eskimiş
İstanbul lu
12 gün önce
Hdp de Akp de kapatılmalı" birisi terör desdekçisi öteki Devleti Soyan parti
Murat
12 gün önce
Ne yaparsanız yapın, gideceksiniz. Gi-de-cek-si-niz
Doğru söz
13 gün önce
Çoban aynı olduktan sonra sürüyü değişsen ne yazar değişmesen ne yazar atasözü var ya...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap