SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Anket sonuçları paylaşıldı: İşte dar gelirli vatandaşların tercih ettiği parti

Anket sonuçları paylaşıldı: İşte dar gelirli vatandaşların tercih ettiği parti

16 Eylül 2021 Perşembe - 14:16

MetroPoll Araştırma Şirketi, aylara göre dar vatandaşların en çok oy verdiği partileri paylaştı.

MetroPoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, sosyal medya hesabından dar gelirli vatandaşlar arasında yapılan anketin sonuçlarını paylaştı. Aylık geliri 3000 TL ve altı seçmenlere yönelik gerçekleştirilen araştırmada "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz ?" sorusu soruldu.

AK PARTİ BİRİNCİ OLDU

Anket sonuçlarına göre tüm aylarda Ak Parti, dar gelirli vatandaşların en çok tercih ettiği parti oldu. AK Parti'yi sırasıyla Chp, Hdp, İyi Parti ve Mhp takip etti.

TEMMUZ - AĞUSTOS'TA 29.2

AK Parti, Temmuz- Ağustos ayı içerisinde yüzde 29.2 ile listenin zirvesinde yer aldı. Aynı ay içerisinde AK Parti'yi yüzde 16.8 ile CHP, yüzde 11.8 ile HDP, yüzde 10.4 ile MHP ve yüzde 8.3 ile İYİ Parti takip etti.

İşte "Dar gelirli seçmen" anketinin sonuçları:

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
3 gün önce
dar gelirli ak partiden yana tavır koyarken bu ülkenin kaymak tabakası hiç değişmeyen laikçilik sevdası ve erki elinde tutma gayretleri ve milleti kendi istedikleri gibi yönetme hevesleri yüzünden aynı yerde sayıyor
Turgay
2 gün önce
Bu ülkenin laikçi diye küçümsediğin kesimi vergi vermezse açlıktan nefesiniz kokar.
Orhan
2 gün önce
Köylü calişip üretmese siz acliktan geberisiniz zaten karnınız tok olsa bile aciz,aciz diye havlarsıniz masada yediğinizle bir köy doyar.birde atatürk ne dedi köylü bu milletin efendisidir.o kadar.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap