SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Canan Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve Soylu'ya suç duyurusu

Canan Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve Soylu'ya suç duyurusu

12 January 2021 Tuesday - 13:12

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, kendisini DHKP-C militanı olmakla suçlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu ve manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Boğaziçi Üniversitesi'nde devam eden eylemlere katılan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’yla ilgili olarak “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Twitter üzerinden bir açıklama yaparak “Canan Kaftancıoğlu terör örgütlerinin soytarısıdır” yönünde bir paylaşımda bulunmuştu.

Canan Kaftancıoğlu, yaşanan bütün bu gelişmeler üzerine yargı yoluna giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kaftancıoğlu, Erdoğan ve Soylu hakkında 1’er milyon liralık tazminat davası açtı; ‘hakaret’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs’, ‘adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle iddianame tanzim edilmesi ve kamu davası açılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

“YOKSUL AİLELERLE PAYLAŞACAĞIM”

Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan ve Soylu'nun Anayasa suçu işlediğini ifade ederek bundan ötürü kazanacağı tazminatların bir kuruşuna bile dokunmadan İstanbul'da küçük çocuğu olan, evine ekmek götürmekte zorlanan iktidarın fakirleştirdiği ihtiyacı olan ailelerle paylaşacağını söyledi.

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

K.Atamer
3 gün önce
Buna profesörlük unvanı veren üniversitenin derhal hizmete kapatılması lazım.Belliki aynı yolun yolcuları.
kaplan
3 gün önce
Ne manyak bir çelişkidir bu arkadaş.Dünyanın kulpu çıkmış.Yakında atta gidecek canan haberi yok.
Kazım başdağ
3 gün önce
Canan hanım bunların hepsini paketler,çok calışkan vede iyi birisi bence,sırf İstanbul secimlerini başarısı için uyduruk suçlamalarla linç edilmek isteniyor,ayıptır ayıp"
Yusuf
3 gün önce
Canan kaftancıoğlu kimin namına çalıştığını açıklasa nerde memleketi aleyhine bir iş varsa Canan önde gidiyor birde utanmadan konuşuyor vatandaşı kaldıracağını zannediyor ancak kendini kandırır inşallah vatan aleyhine çalışanlar vatana ihanetten cezalarını alırlar
Doğru söz
3 gün önce
Merak ediyor musunuz Kaftancıoğlu mu Reyis mi Soylu mu daha zeki? Ve merak ediyor musunuz hangi zekâ seviyeliler kimin yanında? Hangi medeniyet seviyeleri kimin yanında? Bir düşünün...
Trabzon
3 gün önce
İşlerini güçlerini bırakmışlar bir Kadınla uğraşıyor lar,Oysa millet bunlardan hizmet bekliyor,bunlarsa dedikodu yapıyor
Doğru söz
3 gün önce
Soru: 19 yıl tek başına iktidar olanlar terörü niye bitiremiyor veya daha doğrusu bitirmiyor? Terör en çok kime oy kazandırır ise terörü en çok o ister. Yoksa terör biterdi. Bilmem anlatabildim mi?
Salih
3 gün önce
Soru 19 yıl önce onlar iktidara gelmeden terör bitmişti de onlar gelince mi canlandı.yoksa birileri iktidarda iken binlerce terörist Şırnağa saldırırken şimdi dağda üç beş terörist kalması mı birilerine battı
kayhan
3 gün önce
sen anlatiyon geri geri anlatiyon 50 senelik yigilma var sen ne konusuyorsun orda icerde disarda orda atip tutma adamin canini sikmayin .....Laleler.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap