SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cemal Enginyurt'tan THK'ye uçak tepkisi: Devleti 19 yıldır

Cemal Enginyurt'tan THK'ye uçak tepkisi: Devleti 19 yıldır

31 Temmuz 2021 Cumartesi - 19:25

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türk Hava Kurumu’na yangın söndürme uçağı alınmadığı için yangınlara müdahale edemeyen THK'ya tepki gösterdi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye’nin birçok ilinde meydana gelen orman yangınları sonrası başlayan tartışmalara katıldı.

Cemal Enginyurt, yangın söndürme uçağı olmadığı için yangınlara müdahale edemeyen Türk Hava Kurumu’na tepki gösterdi.

Sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaşımda bulunan Cemal Enginyurt, “Devleti 19 yıldır CHP'liler mi yönetiyor? Üstelik 2 yıldır kayyumunuz yönetiyor? Niye uçakları tamir ettirmedi? Pilotları neden işten çıkarttı?” dedi.

Ceman Enginyurt’un paylaşımı şöyle:

“THK 440 milyon zarar etmişmiş.

Ee ne yapalım?

Bay Kemal mi yaptı zararı?

Devleti 19 yıldır CHP'liler mi yönetiyor?

Üstelik 2yıldır Kayyumunuz yönetiyor?

Niye uçakları tamir ettirmedi?

Pilotları neden işten çıkarttı?

Yangına karşı hangi çalışmaları yaptı?

Utanmazlık bu olsa gerek.”

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

fiber.
1 ay önce
malzeme çıktı.:)
kaplan
1 ay önce
çok ucuz siyaset.Gerçekleri anlatında millet öğrensin.chp nin yediği naneleri anlatın.Kurumu ne hale getirdiğini.
Ahmet
1 ay önce
Ben CHP li değilim ama CHP ne yaptı hangi naneleri yedi söylede bilelim. Yoksa iş olsun diyemi konuşuyorsun AKTROL
Kerim
1 ay önce
ahmet efendi ezanı Türkçe okutup Kuranı yasaklatıp milleti süpürge tohumu bile bulamaz hale getiren hangi parti.inekten eşekten.mısırdan,buğdaydan,herşeyden vergi alıp hemde köylü yokluk içindeyken onu daha yokluğa iten hangi parti kaset kumpası ile başkan seçen,yolsuzluk suçu ile belediye başkanı tutklanan hangi parti.tecavüz ve taciz ile gündeme gelen hangi parti.daha yazayımmı yoksa utanırmısın.
Turgay
1 ay önce
Ne yani bu zararın sorumlusu K.Kılıçdaroğlu değil mi? Adamın 13 özel uçağı 3 de helikopteri yok mu? THK'ya kayyumu o atamadı mı? THK'nın İstanbul Aksaray'daki oteli aylık 4 milyon dolar gelir getiriyormuş 1000'in üzerinde gayrı menkulu varmış ama uçakların bakımı için yeterli parası YOKMUŞ HEMEN İBAN NUMARASI VERSİNLER. Hayaller cihan devleti gerçekler iban devleti.
salih
1 ay önce
dün chp ye sallıyordun partin kovunca
Aliaga
1 ay önce
Sn Enginyurt, siz Devlet in yönetildiğini mi zannediyordunuz..
Kerim
1 ay önce
Thk devlet kurumu değil.Dernekler kanununa göre yönetilen bir kurum.Özerk yani.Yıllardır yönetiminde chp ye yakın isimler var.En küçük bir soruşturma ortaya çıkınca ortaya hemen chp liler çıkıp Atatürkün kuruduğu Thk ya operasyon yapılıyor deyip ortalığı ayağa kaldırıyor.Tıpkı uçamayan uçaklarda olduğu gibi.Devlet zarar eden Thk ya kayyum atayınca neden siz karşı çıkıyorsunuz o zaman.O ki sorumluluk 19 yıldır devlette size ne o zaman.Bu milleti aptal mı sanıyorsunuz.Thlk yı arka bahçeniz yapmadınız mı.Batırınca şimdi yüze çık.
Turgay
1 ay önce
Sen git bu yalanlarını akkoyunlarına anlat.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap