SON DAKİKAHaber > Siyaset > CHP'de Sular Durulmuyor

CHP'de Sular Durulmuyor

20 Kasım 2023 Pazartesi - 11:30
CHP tarihinde bir ilk yaşanabilir ve usülsüzlük yapıldığı gerekçesi ile kurultay iptal edilebilir?

CHP'de Özgür Özel'in Genel Başkan seçildiği kurultayda 'delege borsası' skandalı patlak vermişti.Eski CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, parayla delege satın alma yarışı olduğu iddia etmiş ve bazı kanıtlar yayınlamıştı.


CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, kongre ve kurultay sürecinde parayla delege satın alma yarışına girdikleri iddiaları kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır'ın, kongre ve kurultay sürecine ilişkin iddialarına CHP yönetimi ise henüz bir yanıt vermiş değil.

Sosyal medyadan paylaşımda yapan Çakır ''Madem yalan söylüyorum beni neden arıyorsunuz'' diyerek telefon kayıtlarını paylaştı."BEN BU KURULTAYI İPTAL EDECEĞİM"

Kurultayı iptal etmekte kararlı olduğunu söyleyen Çakır, "Ben değişimin içindeydim. Beklediğim bir belge var. Bu belge de elimde olduktan sonra eğer Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçer, 'Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunacağız, sen de şahitsin' derse ben varım. Elimde bir belge var. Ben o belgeyi çıkıp paylaşırsam seçime yakın bırak İstanbul, Ankara'yı CHP İzmir'i bile kazanamaz" dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU HAREKETE GEÇİYOR İDDİASI

Gazeteci Nuray Başaran CHP’nin son kurultayında yaşananlarla ilgili konuşulan odada çok bomba bir bilgi verdi. Başaran, Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın bir grup delegenin çok yakın bir zamanda kurultayın iptali için yargıya gideceklerini söyledi. 

Ve Kemal Bey’in de bilgisi dahilinde olan bu suç duyurusunun kabul olması halinde delegelerle yapılan usülsüz pazarlıkları ispat edecek belgelerin yargıya teslim edileceğini iddia etti. Eğer doğruysa bu iddialar, CHP tarihinde bir ilk yaşanabilir ve usülsüzlük yapıldığı gerekçesi ile son kurultayın iptal olabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap