SON DAKİKA

Haber > Siyaset > CHP'li Akın: Enerji verimliliğini çok önemsiyoruz

CHP'li Akın: Enerji verimliliğini çok önemsiyoruz

13 January 2021 Wednesday - 15:32

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "CHP olarak enerji üretimi ve tüketimindeki eko dengeyi gözeten kalkınma ve kapsayıcı büyüme stratejilerini ortaya koyacağız. Enerji, kalkınmanın büyümenin en önemli parametresidir. Enerji verimliliğini de bu sebeple çok önemsiyoruz" açıklamalarında bulundu.

CHP'li Akın, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 18 yılda enerjide dışa bağımlılığın yüzde 66'lardan yüzde 77'lere çıktığını bildirdi. Akın, "Ayrıca bu artış devam ediyor. AK Parti hükümetinin Türkiye'nin bu potansiyelini görmezden geldiği de açık. Nedir bu potansiyeller; enerji tasarrufu. En ucuz, en çevreci, cari açık yaratmayan bir enerji kaynağıdır, enerji tasarrufu" dedi.

'ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ'

Enerjiye dair bütün planlarının hazır olduğunu ifade eden Akın, "Vatandaşa olumlu yansıyacak şekilde sanayide, ticarette, ulaşımda, tarımda, alt yapıyı da kapsayacak enerji verimliliği politikalarını biz hayata geçireceğiz. Yenilebilir Enerji Kooperatiflerini kurarak halkın enerjide söz sahibi olmasını sağlayacağız. CHP olarak enerji üretimi ve tüketimindeki eko dengeyi gözeten kalkınma ve kapsayıcı büyüme stratejilerini ortaya koyacağız. Enerji; kalkınmanın, büyümenin en önemli parametresidir. Enerji verimliliğini de bu sebeple çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap