SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu? Kurtulmuş'tan kafa karıştıran sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan bırakıyor mu? Kurtulmuş'tan kafa karıştıran sözler

02 Mart 2021 Salı - 13:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını bırakacağı iddiaları gündemdeki yerini korurken Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını partisinden bir isme bırakacağı iddia edilmişti.

"GÜVENDİĞİ BİR İSME BIRAKACAK"

İktidara yakın yazarlardan Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, "AK Parti kongresi yaklaştıkça şu tartışmayı daha sık yapacağımız anlaşılıyor: Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı’nın bir arada olmasından dolayı memnun olmaması, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakacağı şeklindeki iddialar." ifadelerini kullanmıştı.

"BU NUMAN KURTULMUŞ OLABİLİR"

Gazeteci Barış Yarkadaş ise KRT TV'de katıldığı bir programda, "Şu anda AK Parti kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum." iddiasını gündeme getirmişti.

"ERDOĞAN'IN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ ALACAK KADROLAR"

Bu tartışmalar devam ederken Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin büyük kongresi ve teşkilatlarındaki değişime ilişkin, "Küresel lider Erdoğan’ın üzerindeki yükü alacak kadrolar” ifadelerini kullanarak iddiaya yeni bir boyut kazandırdı. 

Çekirge'nin "Numan Bey, kongreleri tamamladınız. Şimdi büyük kongre geliyor. Önce şunu sorayım: Teşkilatta nasıl bir değişim oldu?" sorusuna Kurtulmuş, şu yanıtı verdi;

Burada iki önemli şey var. Birincisi, kadrolarımızda yüzde 70 gibi yüksek bir oranda yenilenme ve gençleşme oldu. Yönetimde kadınların oranı arttı. İkincisi, kongrelerimizde geçmişte görev yapmış il ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz de bulundular. Böylece tam bir kucaklaşmayla, bayram havasıyla gerçekleşti kongreler. Bu çok önemli bir moral ve enerjidir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
2

Yorumlar


550

adilhan
1 ay önce
Binali güçlü aday Soylu da ama ikiside güçlü diye daha mülayim olan Numan olabilir, bakanların sıfır sorun maksimum motive olmasını sağlamak lazım, osmanlı vezirleri ne zaman güçlü olmuş refah gelmiş ülke büyümüş
kaplan
1 ay önce
Adam bu ülke için hayatını ortaya koydu.Ömründen ömür gitti.Aynı dirayeti gösterecek biri daha çıkarmı bilmiyorum.Allah sağlık sıhhat versin.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap