SON DAKİKAHaber > Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstünü çizdiği 5 isim belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üstünü çizdiği 5 isim belli oldu

16 Mayıs 2024 Perşembe - 14:15
Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan'ın "yorulanları dinlendireceğiz" açıklamasının ardından AK Parti’de kongreye yeni bir kadro ile gitmek için düğmeye basıldı. AK Parti'de en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinde partisinin yaşadığı gerilemenin ardından değişim ve yenilenmeye gitme kararı aldığının konuşulduğu kulislerde, köklü değişim hazırlığı için düğmeye basıldığı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından değişim tartışmalarına ilişkin ''Yorulan arkadaşlarımız varsa, kusuru olanlar varsa, kardeşlik hukukumuzu koruyarak onları dinlenmeye alacağız'' demişti.

Erdoğan'ın bu açıklaması kulislerde "büyük revizyon geliyor" iddialarını da doğrulamış oldu.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun aktardığına göre, “Erdoğan, deyim yerindeyse AK Parti’ye format” atacak.

Bu kapsamda, parti kaynakları genel merkezde en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı, yerine atanacak isimlerle kongre sürecinin yürütüleceği ifade etti. Ayrıca değişimin parti yönetimi ile sınırlı kalmayacağı kabine ve külliye bürokrasisinde de değişiklikler olabileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı politika kurulları ile başdanışmanların sayısının düşürüleceği, politika kurullarının yapısında da değişiklikler olacağı belirtildi.


Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap