SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Destici'den Erdoğan'a ekonomi uyarısı: Hayat pahalılığı var!

Destici'den Erdoğan'a ekonomi uyarısı: Hayat pahalılığı var!

13 Ekim 2021 Çarşamba - 16:07

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında geçen ekonomi görüşmesini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, siyasi cinayetler işleneceği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile arasında geçen görüşmeyi paylaştı. 

"TÜRK SİYASİ HAYATINA VE DEMOKRASİYE DE YAKIŞMAMIŞTIR"

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu kastettiği siyasi cinayetler ya da toplumun önderlerinden bazılarına suikast yapılacağıyla ilgili elinde somut bir bilgi varsa, belge varsa, bunu da yetkililerle paylaşması lazım." değerlendirmesinde bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici şu ifadeleri kullandı:

"Bunu, Sayın Cumhurbaşkanının, hükümetin, Cumhur İttifakı'nın seçimden sonra yönetimi devretmemek için bunları yapacağı vurgusu var. Bunu tam ve net açıklamasa da... Kastettiği o, bunu anladık ve biliyoruz. Türkiye'nin demokrasi geleneğinde böyle bir şey yok. Olmayan bir şeyi Sayın Kılıçdaroğlu'nun söylemesi kendine de başında bulunduğu siyasi partiye de Türk siyasi hayatına ve demokrasiye de yakışmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, bu kastettiği siyasi cinayetler ya da toplumun önderlerinden bazılarına suikast yapılacağıyla ilgili elinde somut bir bilgi varsa, belge varsa, bunu da yetkililerle paylaşması lazım. Kamuoyuyla paylaşabileceği kadarını kamuoyuyla paylaşması lazım. Elinde bir bilgi olmadan da bunları söylüyorsa bu Türkiye'ye zarar verir. Bizim suhulete, birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var."

DESTİCİ'DEN ERDOĞAN'A EKONOMİ TAVSİYESİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmede ekonomiye yönelik tavsiyelerde bulunduğunu açıklayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yaz döneminde 40'a yakın vilayete gittim. Elbette ki bir hayat pahalılığı, başta gıda fiyatları olmak üzere bir yükseliş var mı, elbette var. Çiftçimizin, üreticimizin desteklenmesi lazım. Asgari ücretlilerimiz, emeklilerimiz... Yılbaşında fiyatlar verildi, maaşlar verildi, asgari ücret belirlendi. Dünyada gıda fiyatları yüzde 30'un üzerinde artmış. Bundan Türkiye'nin etkilenmesi mümkün değil. Çünkü kırılgan bir ekonomimiz var. Bunun da sebebi pandemi. Bütün dünya bundan etkileniyor. Vatandaşlarımızın mutlaka korunması lazım. Özellikle gelir seviyesi düşük olan vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar yürütülmesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmede elektrik, doğal gaz ve su fiyatlarıyla ilgili gelir seviyesi düşük olan vatandaşlarımıza bunlar sıfır ya da sıfıra yakın fiyatla nasıl verilebilir, bunlarla ilgili Büyük Birlik Partimizin hazırladığı projeyi paylaştık. AK Parti'nin de bu konuyla ilgili çalışmaları var." dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
3

Yorumlar


550

kaplan
12 gün önce
Evet hayat pahalılığı var var diye ülkemize ihanet edemeyiz.ABD-rusya-israil-iran -fransa pusuya yatmış çökmemizi karışmamızı bekliyor.Eskiden olduğu gibi bizi köle gibi görmek istiyorlar.Buna asla müsaade etmeyiz.Aç dururuz yine teslim olmayız.Atalarımız gibi.
Ahmet
12 gün önce
Ne yani başka biri gelirse teslimmi olacağız yandaş trol
Serkan
12 gün önce
Kurban olurum, Sayın Destici şimdi anladı. İsterseniz tekrar NEWYORK a gidin, Türkevin de başbaşa görüşüp bunu Cumurbaşkanına iletin, ne dersiniz?
Doğru söz
12 gün önce
Aaaaaaaaa... Aaaaaaaa... Desteci, sen ne diyorsun? ne hayat pahalılığı! Yalan o yalan! Bay Kemal, CeHaPe, FETÖ, dış güclerin oyunu bunlar! Benim milletim yutmaz bu yalanları! HAMDOLSUN!
Doğru söz
12 gün önce
Desteci senin yaptığın siyaset mi? RTE tehdit etti. Kılıçdaroğlu o tehdidi söyledi. Suclu tehdit eden mi , tehdit edildim diyen mi? Sana göre tehdit edildim diyen. Bana göre de sen adam değilsin. Çünkü birilerinin adamısın.
Anti
12 gün önce
Günaydın

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap