SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Emeklilikte Yaşa Takılanlar parti kurdu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar parti kurdu

05 Ağustos 2020 Çarşamba - 12:58

Türkiye’de sayıları 6 milyonu aşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) siyasi bir parti kurdu. Partinin ismi ‘Umut’ oldu.

İçişleri Bakanlığı'na ilk başvurularını 14 Nisan günü yapan parti yöneticileri, faaliyete resmen başladı. Umut Partisi Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt, bir hak arayışı mücadelesini siyasette taşıdıklarını belirtti.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, EYT'lilerin sesi olmak için yola çıktıklarını belirten Bozkurt, parti kurucularının mağduriyet yaşayan EYT'lilerden oluştuğunu söyledi. Haksızlığa uğramış tüm vatandaşların sesi olacaklarını da söyleyen Bozkurt, “Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecektir. Gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacaktır. En küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacaktır. Kamuda etik ilkeler belirlenecektir. İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisini kurduk” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar parti kurdu

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

trabzon spor
1 ay önce
hiç begenmedim erken emeklilik sizen düştü zamanı gelince herkes emekli oluyor erken emeklilik istiyen yok sade suyu bulandırmayın dometis patlıcan biber patatesciler
?
1 ay önce
senin tuzun kurudur mutlaka......

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap