SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan bu işi hiç ama hiç beğenmeyecek! Bakan oy kaybını böyle itiraf etti

Erdoğan bu işi hiç ama hiç beğenmeyecek! Bakan oy kaybını böyle itiraf etti

13 Mayıs 2022 Cuma - 10:01

AK Parti'nin son seçim anketlerindeki dikkat çeken oy kayıplarına yönelik itiraflara bir yenisi daha eklendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Karaismailoğlu'na, “Son dönemde anketlerde AK Parti'nin bir önceki seçime göre oylarında düşme görülüyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu soruldu. Karaismailoğlu şöyle yanıt verdi:

Sadece ülkemiz değil dünya zor bir süreçten geçiyor. Bunun ekonomik sıkıntılara yansıması, dünya piyasalarındaki arzın talebin azalması, bir taraftan fiyatların artması, bunlar ekonomik düzene oturacaktır.

Son 6 aydır yaşadığımız çok ciddi sıkıntılar var. Bunların hayata yansımaları var. Onun vatandaşımıza verdiği bir huzursuzluk ve beklenti var.

Ben her gün sokaktayım. Haftada en az 3 ile gidiyorum. Bir sıkıntı var. Vatandaşın alım gücü düştü. Esnafta da sıkıntı var. Ama son günlerde, son aylarda bu Ramazan ayıyla birlikte olumlu gelişmeler var piyasada. Vatandaş onun sıkıntısını görüyor.

Alım gücünün artmasını bekliyor. Ama bunu çözecek olanın sadece Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olduğunu iyi biliyor. Bu sıkıntıları söylüyorlar biz de dinliyoruz.

 Bunun için çaba sarf eden bir hükümet var. Çözeceği belli. İnşallah bu yaz dönemiyle birlikte bu ekonomik sıkıntılar bir tarafa gidecek.

Biz bir taraftan bu kadar sıkıntıların olduğu bir ortamda, bu kadar büyük yatırımlar yapıp vatandaşa hizmet olarak yansıtıyoruz.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
4 gün önce
BAKANDA ZATEN MECBUREN İTİRAF ETMİŞ CİDDİ BİR OY KAYIPLARI OLDUĞUNU.... ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN İKTİDARI KAYBETMESİNE NEDEN OLACAK OLAN OY KAYBININ İKİ TEMEL NEDENİ VAR ÖZELLİKLEDE 1.NEDEN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU OLUŞTURUYOR...1-EKONOMİ 2-MÜLTECİ MESELESİ....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap