SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan CHP'yi suçladı, Soylu ''provokasyon'' dedi

Erdoğan CHP'yi suçladı, Soylu ''provokasyon'' dedi

01 Haziran 2020 Pazartesi - 12:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'deki cami hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasıyla ilgili CHP'yi suçlarken, İçişleri Bakanı Soylu ise ''Bu bir provokasyon. Arkadaşlarımız arıyorlar, bulacaklar. Bu provokasyonun müsebbiplerinin iyi niyetli olmadığı apaçık ortada'' dedi.

Soylu, Türkiye’de yeni partilerin kurulmasının özgürlük tartışmalarına bir örnek olduğunu belirterek, “Özgürlük alanı olmasa bu kurulabilir mi” diye sordu. Öte yandan Soylu, Üsküdar’daki Ermeni Kilisesi’nin haçının kırılması ile Hrant Dink Vakfı’na tehdit içeren e - posta atılması olaylarının faillerinin yakalandığını bildirdi.

Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden, “Kuzguncuk’ta kilisenin haçını kıran provokatör 24 saatte, Hrant Dink Vakfı’na tehdit maili atan provokatör de hemen yakalandı. Provokasyona izin vermeyiz! Türk polisine güvenin” ifadelerini kullandı. Süleyman Soylu, sosyal medya üzerinden yayın yapan bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Adana Yüreğir’de kaymakamın korumasının CHP’li Eren Yıldırım’a silah çektiği görüntüleri yalanlayan Soylu,“Bir silah hadisesi filan yok. Böyle bir görüntü de böyle bir durum da yok” ifadelerini kullandı.

‘İYİ NİYETLİ DEĞİLLER’

İzmir’de camilerden müzik yayını yapılmasıyla ilgili de konuşan Soylu, “Ramazan ayında, herkesin kendi dini inancıyla bulunmak istediği bir ayda elbette bir provokasyon. Arkadaşlarımız arıyorlar, bulacaklar. Bu provokasyonun müsebbiplerinin iyi niyetli olmadığı apaçık ortada. Bizim teşkilatlarımızın teknik kabiliyeti çok yüksek. Fakat buradaki temel problem, bu bir teknoloji meselesi değil. Daha geçmişte bilinen bir telsizle linke girmeyi sağlayabilecek veya başka bir yöntemle girmeyi sağlayabilecek, çok basit ve ilkel bir yöntem. İnternet veya GSM hattı üzerinden oluşmuş olsa, bütün bunları yapabilme kabiliyetine sahibiz. Oradaki problem bu camilerin namaz aralarındaki dönemde bu sistemleri kapalı olacak ve bu tip saldırılara karşı da savunma mekanizması olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami hoparlörlerinden “Çav Bella” marşının çalınmasıyla ilgili CHP’yi hedef alarak “CHP’nin her aktörü başka bir cephede bozgunculuk fesat peşinde konuşuyor. Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır. Saygısızlar yayın yapıyor, CHP yetkilileri zevk alıyor” demişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

?
yaklaşık bir ay önce
:))))))))))) ters düşmüşler.....
kayhan
yaklaşık bir ay önce
CHP hic bir zaman türkiyeye iyi gelmedi.Rahmetli mustafa kemal Atatürk haric ...gerisi hep türkiyeye pusu kurmustur.simdiki CHP lileri hep asacaksin rahmetli olsaydi aynisini yapardi...
Kazim
1 ay önce
Soylu hayatında ilk defa doğru söylüyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap