SON DAKİKAHaber > Siyaset > Erdoğan’dan ‘50+1 değişmeli’ çıkışı

Erdoğan’dan ‘50+1 değişmeli’ çıkışı

18 Kasım 2023 Cumartesi - 17:22
Berlin ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50+1şartının değişmesi gerektiğini yineleyerek "50+1 şartının değişmesi konusunda aynı fikirdeyim, isabetli olur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Berlin ziyareti dönüşü gündeme ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erdoğan "Almanya Başbakanı Sayın Olaf Scholz'un davetine icabet ile Almanya seyahatini böylece tamamlamış olduk. Ziyaret çerçevesinde Cumhurbaşkanı Sayın Frank-Walter Steinmeier ve Sayın Şansölye Olaf Scholz’la etraflıca görüşmeler yaptık. Ayrıca heyetlerimizin de katılımıyla yemekli bir görüşme gerçekleşti" dedi. "Türkiye-Almanya ilişkilerini çok geniş çerçevede ele alıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "60'lı yıllardan bugüne kadar devam eden bir süreç sonunda Almanya, 5 milyon’a yakın insanımızın bulunduğu bir ülke haline geldi. Şu anda Almanya ile ikili ticaret hacmimiz 45 milyar doları aşmış durumda. Bu yılsonu itibariyle 50 milyar dolar hedefini yakalamayı öngörüyoruz. Bu hedefin tutturulması ile birlikte, yeni hedefimiz 60 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmak olacak. Halihazırda 8 binden fazla Almanya orijinli şirket, ülkemizde faaliyet gösteriyor.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap