SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Gültekin Uysal AKP'nin HDP planını açıkladı: Öcalan üzerinden...

Gültekin Uysal AKP'nin HDP planını açıkladı: Öcalan üzerinden...

23 Ocak 2022 Pazar - 12:49

Demokat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP'nin HDP'ye oy veren seçmen kitlesini etkilemek için Öcalan üzerinden bir strateji geliştirdiğini belirtti.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, katıldığı televizyon programında AKP iktidarını eleştirdi.

Açıklamalarında AKP'ye tepki gösteren Uysal, "İktidar, Türkiye'nin iklimini ne kadar enfekte edebiliriz diye düşünüyor. Toplumsal önderlerin, politik önderlerin tehdit dili kullanması, hele hele bir kutsal mekanda, camide kullanması kabul edilemez. Politikacılar daha müsamahakâr davranmalı. Hele bu kadar 'serseri mayın' etrafta dolanırken; toplum bunu emsal kabul eder" diye konuştu.

"AKP, ÖCALAN ÜZERİNDEN BİR STRATEJİ YÜRETECEK"

"HDP'nin bulunduğu bir ittifakta elbette bulunmayız" açıklamasında bulunan Uysal, "Kapatma sürecinin yargının kendi inisiyatifi ile başlamış değil. İktidarın talebi." dedi.

"AKP'nin meşru-gayri meşru, resmi-gayri resmi tüm yöntemleri kullanacaklarını görüyoruz." diye konuşan Gültekin Uysal, "Seçim rekabeti içinde iktidar HDP'ye oy veren seçmen kitlesini etkilemek için bir strateji geliştiriyor. Öcalan üzerinden bu stratejiyi yürütecekler." açıklamasında bulundu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap