SON DAKİKA

Haber > Siyaset > İmamoğlu YSK'dan gerekçeli kararı bekliyor!

İmamoğlu YSK'dan gerekçeli kararı bekliyor!

15 Mayıs 2019 Çarşamba - 09:35

Seçimin iptal gerekçesinin hala açıklanmamasına dikkat çeken İmamoğlu, "Gerekçeli karar olmadığı gibi ortada soruşturma da yok." dedi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün Bahçelievler'de Şirinevler Salı Pazarı'nı ziyaret ederek, vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti.
Bu sırada gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, YSK'nın seçim yenileme kararına değindi.

"ÜYELERLE İLGİLİ SORUŞTURMADAN BAHSEDİLDİ"

İmamoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "8 gün oldu, bir karar verildi, tamamen hukuksuz olduğuna inandığımız verilen bu kararın içeriği şu; 123 sandıkta kurulan sandık kurulu üyelerinin memur olmadığına dair bir şaibe üretildi. Bu şaibe üzerinden ilçe seçim müdürleri, kurul üyeleri, sandık kurulundaki o bahsi geçen üyelerle ilgili soruşturmadan bahsedildi.

ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

8 gün oldu kardeşim, hani o soruşturma, hani o yüzlerce kişi, ne karar verildi, hangi ifadeler alındı, ifadeler alındı mı, alınmadı mı? Şu sorunları yaşarken bize bunu yaşatanları, ilk gün söylediğim gibi Allah'a havale ediyorum. Bunları konuşmak lazım. Bir karar aldıysanız bekliyoruz, sabırla, tam 8 gün geçti, gerekçeli karar yok. Gerekçeli karar olmadığı gibi ortada soruşturma da yok.

CAN SIKICI

Soruşturmayla ilgili herhangi bir açıklama da yok. Gerekçeli karara dönük konuşmalar var ama bu konuşmaların karşılığında gerekçeli karar için talimat gibi yapılan konuşmalar nereye varacak, milletle endişeyle ve o hukuksuzluğun devamı adına kuşkuyla ve kaygıyla takip ediyoruz. Gerçekten üzücü ve can sıkıcı."

 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

karaa
1 yıl önce
şu na bak sen mazbata yı almadan kendini belediye başkanı ilan ettin..anıtkabire gittin neden sesin çıkmadı...şimdi ne oldu...işte ne ekersen onu görürsün...ağlama

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap