SON DAKİKA

Haber > Siyaset > İsmail Saymaz AKP'nin seçim planını yazdı: Temizlik başladı, sırada...

İsmail Saymaz AKP'nin seçim planını yazdı: Temizlik başladı, sırada...

14 Mayıs 2022 Cumartesi - 15:03

Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugünkü köşesinde, Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay'ın vermiş olduğu onama kararının AKP'nin seçim öncesi yol temizliği olduğunu söyleyip sıradaki hedefi açıkladı.

Gazeteci/yazar İsmail Saymaz bugünkü köşesinde, ''Eski tweet divanı kurulursa AK Parti gün yüzü göremez'' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Saymaz yazısında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın Yargıtay tarafından onanması hakkında AKP'nin seçim öncesinde Cumhur İttifakı'nın yolunu temizlediği değerlendirmesini yaparken sıradaki hedefin İmamoğlu, CHP'li belediyeler ve HDP'nin kapatılması olduğunu belirtti.

İsmail Saymaz'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Sırada İmamoğlu ve HDP'liler var

Kaftancıoğlu Davası, yargısal yollarla siyasi tasfiye operasyonudur. Beştepe Hukuk Bürosu'na dönüştürülen yargı erki, Kaftancıoğlu kararı ile hem İstanbul'un kaybedilmesinin intikamını alıyor, hem de 2023'te gerçekleştirilecek genel seçim öncesi Cumhur İttifakı için yol temizliği yapıyor.

Düşünün.

Soruşturma, CHP İstanbul kongresinden sonra başlatılıyor.

Dava, iktidarın hezimete uğradığı yerel seçimin ardından açılıyor.

Karar genel seçime bir yıl kala onanıyor.

Belli ki iktidar, hem 2017'deki referandumda, hem 2019'daki yerel seçimde kaybettiği İstanbul'u şansa bırakmak istemiyor. Kaftancıoğlu gibi HDP seçmenlerinin de dikkatle izlediği etkili bir siyasetçiyi sahneden düşürerek, seçim sürecini dikensiz gül bahçesine çevirmek istiyor.

Görünen o ki...

Bu operasyon Kaftancıoğlu ile sınırlı kalmayacak.

İBB Başkanı  Ekrem İmamoğlu Davası, belki kimi CHP'li belediyelere kayyum atanması ve HDP'nin kapatılmasıyla devam edecek.

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
4
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Cevdet
2 gün önce
Halk Ülkeyi tek kisiye teslim ediyor daha ne olacakki..
Erdo
2 gün önce
Neyin temizliği, kafayımı yedin, her türlü hakareti, saygısızlığı yap, ondan sonra ben niye ceza aldım muhabbeti. Hem suçlu, hemde güçlü oh ne ala, siz ne yiyip içiyorsunuz. Alayınız kofsunuz, adam bile değilsiniz.
Tesbit
3 gün önce
Deveye sormuşlar boynun neden eğri nerem doğru ki demiş sen anladın
K.Atamer
3 gün önce
Biz çok gördük vekil kılığında olup hain teröristleri.Vebali secmenidir..
Cengiz
3 gün önce
Memleketin kaymağını yiyeceksin Türkiye soykırım yaptı diyeceksin ve demokrasi isteyeceksin geç bunları bu nankörlük ve hainliktir
Torlak
3 gün önce
Millet burnundan soluyor , çok fazla sinir uçları ile oynanmaya başlandı , bunun sonu seçim meçim geçtim , ülkede çok fazla istenmeyen olaylar olur , bu şekilde koltuk da kalmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz . Umarım hala daha aklı başında birileri devlet erkanında vardır ….

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap