SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu: Kurulan kumpasın hesabını soracağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Kurulan kumpasın hesabını soracağız

06 Temmuz 2022 Çarşamba - 14:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balyoz ve Ergenekon davalarında tutuklanan Emekli Tümamiral Deniz Kutluk'u ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Devletin onlara bir özür borcu var. Bir terör örgütü ile iş birliği yapılıp bu kumpas kurulduysa bugün 3-5 kişiyi cezalandırarak bu defteri kapatamazsınız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balyoz ve Ergenekon davalarında tutuklanan Emekli Tümamiral Deniz Kutluk'u ziyaret etti. 

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Deniz Kutluk'un kızı bana bir mektup bırakmış. O mektubu da aldım. Genç bir kardeşimiz, beklentileri var. Beklentiler aslında tüm gençlerimizin beklentileri. Daha güzel bir Türkiye, daha iyi bir eğitim ve adalet. Bunları sağlamak için Kutluk ailesine ve tüm mağdur ailelere söz veriyorum; terör örgütüyle beraber askerlere kurulan kumpasın hesabını soracağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

"Geçmişte büyük haksızlıkların yapıldığını, insanların mağdur edildiğini biliyoruz. Askerlerimize de geçmişte kumpas kurularak onların mağdur edildiğini, uzun süre hapiste tutulduğunu, evlerine baskın yapıldığını, ellerine kelepçe takıldığını biliyoruz. Daha sonra bir şekilde hapisten çıktılar ama onlara yapılan haksızlıkların bir şekilde telafi edilmesi lazım. Benim hellaleşme dediğim budur. Devletin onlarla helalleşmesi lazım.

"TÜRKİYE BU ACIYI KALDIRAMAZ"

Deniz Kutluk da bunlardan birisi. Evi basıldı, eşi ve çocukları mağdur edildi. Aile bazen karakollara, bazen hapishaneye, bazen hastaneye giderek ve büyük bir dramı yaşayarak adaleti beklediler. Devletin onlara bir özür borcu var. Bir terör örgütü ile iş birliği yapılıp bu kumpas kurulduysa bugün 3-5 kişiyi cezalandırarak bu defteri kapatamazsınız. Biz iktidarımızda bu ve benzeri ailelerle nasıl helalleşeceğimizi anlatmaya geldik. Türkiye bu acıyı kaldıramaz. 

"ZALİMİN DEĞİL, MAĞDURUN YANINDAYIZ"

Deniz Kutluk'un kızı bana bir mektup bırakmış. O mektubu da aldım. Genç bir kardeşimiz, beklentileri var. Beklentiler aslında tüm gençlerimizin beklentileri. Daha güzel bir Türkiye, daha iyi bir eğitim ve adalet. Bunları sağlamak için Kutluk ailesine ve tüm mağdur ailelere söz veriyorum; terör örgütüyle beraber askerlere kurulan kumpasın hesabını soracağız. Biz zalimin değil, mağdurun yanındayız"

"HEPSİNİ HALLEDECEĞİM"

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin 5'li çete sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"5'li çete de zulmediyor. Hepsini halledeceğim"

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

sezai
1 ay önce
hepsini halledecek bizim kemal.. salla salla dur...
Serkan
1 ay önce
Sormazsanız biz sizden hesep sorarız. Kim zamanında FETO ya destek verip üklemizi bu çukurun içine sokmuşsa, kim parsel-parsel FETO ya arazi vermişse, tüm bu işler olurken yetkili ve sorumlu konumda kim varsa onlardan hesap sorulmalı....
Bilal Bilgin
1 ay önce
"Polise çeşitli saldırılarda bulunan DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlığı, CHP ve HDP'nin red oyuna karşılık, oy çokluğu ile kabul edildi" CHP=HDP olmuş (Kılıçdaroğlu ve ekibinin marifeti) deyince de yok zırt pırt, aha işte! Gerçekleri yazınca da trolmüş molmüş, adamlar gelip kafanıza balyozla mı vuracak?! Her şey apacık ortada!
k.atamer
1 ay önce
ÇÜNKÜ SEN CHP Lİ SİN VE TÜM DARBELER SİZİN KİRLİ ELLERİNİZLE TEZGAHLANMIŞTIR...UMARIM BU ÜLKEDE MEZARIN OLMAZ.
yaşar
1 ay önce
Eyyy k.atamer; Bu ülke sadece sizin mi? Babanızdan mı kaldı? Çok ayıp değil mi bu ülkede mezarın olmaz.? Beğenen 20 kişi size de ne mutlu, bu arada kimin nerede mezarı olacağına Yüce Allah karar verir.
sadettin
1 ay önce
bunlar bayatladı yeni TEZ hazırla.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap