SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu 'Milletin Sesi' mitinginde: Kavga edeceğiz ve kazanacağız

Kılıçdaroğlu 'Milletin Sesi' mitinginde: Kavga edeceğiz ve kazanacağız

21 Mayıs 2022 Cumartesi - 19:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin İstanbul Maltepe’deki “Milletin Sesi” mitinginde canlı yayında açıklamalarda bulunuyor…

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Bursa’dan İstanbul’a alınan "Milletin Sesi" mitingi Maltepe Sahil Miting Alanı’nda başladı. Mitingin yapıldığı Maltepe'de geniş güvenlik önlemi alındı. 

‘ALTI BENZEMEZİ BİR ARAYA GETİREREK OLMAYAN UMUDU OLDURDU’

Mersin’in Tarsus ilçesinden miting için İstanbul'a gelen Ramazan Berkoğlu, “Umudun olmadığı yerde umudu yaratan, altı benzemezi bir araya getirerek olmayan umudu tekrardan olduran bir genel başkanımız olduğu için gurur duyuyoruz” dedi.

‘KAFTANCIOĞLU ÖNDERLİĞİNDE İKTİDARA GELİYORUZ’

Hüseyin Doğrugider de mitinge katılmak için Mersin Tarsus’tan geldi. Doğrugider, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı onamasına ilişkin şunları söyledi: “Haksız bir cezadır. Artık seçime gidiyoruz. Korkutamazlar. Yıldıramazlar. Bu yolda Canan Kaftancıoğlu önderliğinde İstanbul gibi tüm Türkiye’de iktidara geliyoruz.”

‘BAŞKALARININ ESKİ TWEETLERİNİ İNCELEMİŞ OLSAK DIŞARDA KİMSE GEZEMEZ’

Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı haksız bulduğunu ifade eden Nedret Diş, “Başkalarının da eski tweetlerini incelemiş olsak kimse dışarda gezemez. Canan Kaftancıoğlu’na yapılan büyük bir haksızlık. Arkasındayız ve onun için buradayız” diye konuştu.Mitingde Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden ve Gezi Davası'nda tutuklanan insanların aileleri kürsüye çıktı. Aileler adına konuşan Meriç Kahraman, "Düşlerimizi gerçekleştirmenin yolu özgürlük, eşitlik ve kardeşlik talebinde ısrar etmekten ve bir arada dayanışma içerisinde olmaktan geçiyor. Gezi eşitlik, özgürlük ve demokrasi için sönmeyecek umuttur. Bu adalet talebi Ethem'in, Ali İsmail'in, Medeni'nin, Hasan Ferit'in, Abdocan'ın, Ahmet'in, Mehmet'in ve Berkin'in özgür düşleri içindir. Her taksim her yer direniş. Bakırköy ve Silivri’ye selam olsun. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” dedi.

MUAZZEZ SÜNGÜ: ANNELERİ BU HALE GETİREN SİSTEM UTANSIN

CHP'nin Milletin Sesi mitinginde kürsüye çıkanlardan Muazzez Süngü, "Diyarbakır’da beş kişilik bir ailede büyüdüm. 16 senedir İstanbul’da yaşıyorum. İki tane çocuğumuz var. Ben eşime yardımcı olmak için el işçiliği yapıyorum. Ben bir anneyim ve çocuklarımız daha iyi yaşamasını istiyorum. Her geçen gün bu umudum azalıyor. Şimdi acaba çocuklarımın karnını nasıl doğuracağız diye düşünüyorum. Anneleri bu hale getiren sistem utansın. Çok hükûmet gördüm, böyle bir zam, böyle bir pahalılık görmedim. Bir ekmek alamıyoruz, makarnaya hasretiz" dedi. 

Sahneye çıkanlardan duvar ustası Abdullah ise, "Yaklaşık üç aydır işsizim. Ailem için iyi bir gelecek için çalışıyorum. Eve bir karpuz değil yarım karpuz alıyorum" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Hak, hukuk, adalet" sloganları eşliğinde sahneye çıktı. Kılıçdaroğlu, açıklamasında, "Kimse umutsuzluğa kapılmasın, haramilerin saltanatı yıkılıyor" dedi.

'KAVGA EDECEĞİZ VE KAZANACAĞIZ'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

HARAMİLERİN SALTANATI YIKILIYOR: Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Haramilerin saltanatı yıkılıyor. Yaklaşık 5 yıl önce bu meydandaydık. Ankara'dan İstanbul'a milyonlarla birlikte yürümüş ve 9 Temmuz 2017'de bu meydanda milyonlarla buluşmuştuk. O gün "Bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır" demiştim. Bu yürüyüşün finaline yaklaşıyoruz. Az kaldı bu kentin meydanlarında, sokaklarında, fabrikalarında, üniversitelerinde özgürce kucaklaşacağız. Meraklanmayın az kaldı.

MİLLETİ KORKUTARAK SİSTEMİ AYAKTA TUTMAK İSTİYORLAR: Birileri Türkiye'yi zifiri karanlığa sürüklemek istiyor. İnsanları korkuyla sindirmek istiyor. Yaratılmak istenen bu korku ikliminin aparatlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu kaçakçıları, paramiliter yapılar, beşli çeteler, yandaş medya ve beslemeleri hepsi ama hepsi birlikte çalışıyor. Bunların tek bir amacı var: Korku iklimi yaratmak ve bu iklimden nemalanmak. Sizi, bu milleti korkutarak bu sistemi ayakta tutmak istiyorlar.

SARAY'IN ELİNDEN DÜŞMEYEN BİR KELİME VAR, 'YASAK': O ve Saray'ı giderse kaos olur algısı oluşturmanın peşindeler. Bu algıyı pekiştirmek için sudan sebeplerle evleri basıyorlar, insanları gece yarısı gözaltına aldırıyorlar, okulları basıyorlar, tweet attılar diye liseli çocukları okullarından alıyorlar. Yeşili savunan doğayı savunan aktivistlere ağır hapis cezaları verdiriyorlar. Bebekleri babalarından annelerinden koparıyorlar. Hapse atılan gazeteciler, siyasetçiler, siyaset yasakları... Şimdi bir adım daha atıp partileri kapatmaya hazırlanıyorlar. Saray ve şurekasının elinden düşmeyen bir kelime var: O yasak, bu yasak, şu yasak... Biz kullanışlı aparatlarla kavga edeceğiz. Sonuna kadar edeceğiz ve kazanacağız!

TÜRKİYE DEĞİŞİME HAZIR: Ekonomiyi yeniden inşa etmek zorundayız. İktidarı Saray'ın ve fotoğraflı suçiçişleri bakanının elinden aldığımız zaman beşli çetenin hepsinin defterini dürmek zorundayız. Az kaldı. Uzun zamandır değişim rüzgarı esiyor. Türkiye değişime hazır. İşçi, memur, bürokrat, esnaf, sanayici bu değişime hazır. Bu değişime gençler hazır kadınlar hazır. Suriyeli sığınmacılar gitmek zorundalar, gidecekler. Davul zurnayla gidecekler.

MUHAFAZAKAR KARDEŞİM, BU SEÇİMDE KARARSIZIM DİYEMEZSİN: Canan Başkan'ın başına gelene ses çıkartacaksın. Genç muhafazakar kadın, senin de başına gelecek. Ey genç muhafazakar kardeşim bu seçimde kararsızım diyemezsin. Kayıtsızlık bir seçim değildir. Bir sondur. Saldırgana karşı dik durmalısın.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

NİZAMETTİN
1 ay önce
ECADIYLA KAVGA EDEREK KİM NEYİ KAZANMIŞ Kİ SİZ ABDULHAMİT han İLE KAVGA EDEREK CUMHURBAŞKANLIĞINI KAZANACAKSINIZ.
sadettin
1 ay önce
kadrolu troller iyi beslenmişler
zaga29zaga
1 ay önce
güven vermiyorsun samimi görünmüyorsun bu taraftan.. en azından başkalarına da şans versen seninle olmazzzzz
K.Atamer
1 ay önce
İçindeki kavga duygusu her iki taraftaki dedelerinden kalma ki Osmanlı ve TC ne karşı kavgalarından arda kalanları misyon olarak üstlenmek tamda senin hainliğin ile òrtúşür zaten
TS
1 ay önce
ALLAHIM SEN BİZİ VATANA VE MİLLETE DÜŞMANLIK EDENLERDEN VE BİLLASSA İLERE DERECEDE GERİ ZEKALILARDAN KORU YARABBİ.
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
amin amin amin gardaş ALLAH C C sen ve senin gibi düşünenlerden razı olsun. ülkeyi uçuruma getirmeye çalışan bu sözde altılı özde yedili hdpkk ittifakçılarının şerrinden devletimizi milletimizi vatanımızı korusun.
Trabzon aşığı
1 ay önce
İlk icraatın seloyu ozgur bırakmak olur malum neden içerde diyodunya Kemal selo siz daha durun aponun heykelini dikecem dediği için içerde sanırım bunu bilecek kadar birikimin vardır en azından
Osman Biligili
1 ay önce
Ciktin yenildin çiktin yenildin.Sende ahlak yok.Utanmaz yalanci.Hdp ve yandaslari size gecit yok.Kavga ederek ha.sen akillanmadin.Bu millet bir ayağa kalkmasin...Haddini bil edepsiz...
Ofli
1 ay önce
Bay Kemal gizde hazırız kavgaya işte sokak 15temuzunhatirla öyle kolay tankların arasından kaçıp kahve içemez son Mehmetçik etek giydirir bebek katili teröristler haberin olsun
Emice
1 ay önce
Sen CHP diyorsun.Tamburan HDP çalıyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap