SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu’ndan Babacan’a ziyaret: "Türkiye yönetilemiyor"

Kılıçdaroğlu’ndan Babacan’a ziyaret: "Türkiye yönetilemiyor"

24 Ocak 2022 Pazartesi - 18:31

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ı DEVA Partisi Genel Merkezi'nde ziyaret etti. İki lider parlamenter sisteme geçiş sürecini değerlendirdiklerini kaydetti.

Kılıçdaroğlu ve Babacan, DEVA Partisi Genel Merkezi'ndeki görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu ve Babacan, parlamenter sisteme geçişe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Doğalgaz ve elektrik faturalarına gelen zamlardan seçimlere kadar birçok konunun konuşulduğunu ifade eden liderler, “Türkiye yönetilemiyor” dedi.

Babacan, “Sadece Merkez Bankası’nın değil ülkenin doğalgaz rezervleri de tüketilmiş” dedi. Babacan şunları kaydetti:

BABACAN: ÜLKEYİ YÖNETENLERİN ÇÖZÜM ÜRETME KAPASİTESİ KALMADI

“Ülkeyi yönetenlerin bu ülkenin sorunlarına çözüm üretme kapasitesi kalmadı. Böyle bir dönemde bu güçlü, ülkenin potansiyelini açığa çıkaracak büyük bir değişime ihtiyaç var. Kılıçdaroğlu ile beraber Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e ilişkin birlik başlattığımızı ilan etmiştik. 6 partinin masasında yer alan ve 6 partinin üzerinde çalıştığı bir çalışma haline geldi. Türkiye’nin siyaset tarihinde önemli bir noktadır bu. Bundan sonraki süreçte de bunun uygulanmasıyla ilgili konularda da çalışacağız. İlk seçimle parlamenter sisteme geçiş arasındaki yol haritasının nasıl çalışacağına ilişkin çalışma başlatacağız.”

"YENİ BİR UFUK AÇMA KONUSUNDA KARARLIYIZ"

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Verimli ve güzel görüşme gerçekleştirdik. Güçlendirilmiş parlamenter sistem dolayısıyla 6 siyasi partinin bir araya gelip yeni bir yol haritası açması son derece değerli. Siyaset tarihimiz açısından da değerli bir çalışma. Bu çalışmayı önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşacağız. Türkiye’ye yeni bir ufuk açma konusunda kararlıyız. Geçiş süreciyle ilgili de sayın genel başkanımın bir önerisi oldu. Neler yapmalıyız, neler olmalı bunu konuştuk. Bu sorumluluğun gereğini yapacağız. Ekonomiyi de diğer konuları da konuştuk. Elektrik, doğalgaz fiyatlarını konuştuk. Üretimin durması Türkiye’nin yönetilmediğini gösteriyor. Sorunların çözülme iradesi yok ortada.”

İNCE’NİN İDDİASINA YANIT VERDİ

Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olarak Rifat Hisarcıklıoğlu’nu göstereceği yönündeki iddiaya yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “İnce’nin yaptığı açıklamayı bilmiyorum. Kaynağını bilmiyorum. Yorum yapma şansım da yok böyle bir olay da yok” ifadelerini kullandı.

3.İTTİFAK KONUSU

Kılıçdaroğlu, ittifak konusuna ilişkin, "3'lü İttifak olabilir neden olmasın. Olursa açıklarız. 4'lü İttifak da olabilir. Biz de yapabiliriz diğer partiler de yapabilir. Önemli olan anlaşmak. İttifak kurulmak isteniyorsa kurulur biz de ona saygı duyarız" dedi. 

Babacan ise, "Arıyorlar tehdit ediyorlar, ceza kesiyorlar. Sorunların konuşmanın yasak olduğu eleştirenler ceza yediği bir ülke hiçbir sorununu çözemez. 3'lü ittifak her siyasi partinin hür kararıdır. Demokrasinin kararıdır. Bizim böyle bir kararımız yok" ifadelerini kullandı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

bulut
3 ay önce
Muhalefet karanlıkta yürüyor. Amerika , Suriye bölgesinde 40 yıldır terör örgütleri ile çalışarak Suriye 'den İsrail'e kadar bölgenin kontrol altına alınması için Suriye silah depoları ile doldu... Amerika, Ukrayna bölgesini İran'a kadar kontrol altına almak için Yunanistan silah depoları ile doldu..Şu muhalefetin haline bakınız, vatanı ve milleti Batı dünyasına şıkayet etmekten başka ne yapar..? Petrol ve doğalgazda para önemli değildir. Önemli olan Petrol ve doğalgazı bulmaktır....
HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
SİZ KENDİNİZİ YÖNETTİNİZ KALDI ÜLKE YÖNETİMİ HADİ LA IÇINDA MOKUNUZLA OYNAYIN. TAVUK GAZA BAKARSA MABADI YIRTILIR DERLER SİZ TAVUKSUNUZ REİS GAZ DIR SİZ ONUN GİBİ NE IÇABİLİR NEDE YUMURTLAYABİLİRSİNİZ
Veli
3 ay önce
Siz önce İstanbul u yönetin.
Yusuf
3 ay önce
Sayın Kılıçdaroğlu sayın babacana sormak lazım hdp nin emrinde olanlarm memleketi iyi yönetir yokas halkın emrinde olanlarmı
Bilal Bilgin
3 ay önce
He ya sen gel yönet!
Cengiz
3 ay önce
Siz koalisyon ortağı olsanız iyi vehdp dahil 2ay gitmez yalandan bir araya gelip milleti kandırmayın ortak noktamız ne acaba hainlikmi vatan sevgisini bencehainlik
Doğru söz
3 ay önce
Iktidarın Türkiye'yi yönetemediğini ve sadece cehaletin algısına oynadığını bilmeyenler Aziz Nesinin ima ettikleridir.
HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
AZİZ NESİN SEN VE SENİN GİBİLERİ İŞARET ETMİŞ OLMASIN LA İLERİ ZEKALI ENTELLEKTÜEL DOĞRU SÖZ SEN BAKSANA İŞİNE BU ÜLKEDE KİM KİMDİR EN İYİ MİLLET BİLİR SEN VE SENİN GİBİLER DE MİLLETE HER TÜRLÜ YAKIŞTIRMAYI YAPAR LAKİN HER SEFERİNDE DE DERSİNİZİ ALIRSINIZ AMA SİZ DE NE ARAR ARLANMA

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap