SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu talimatı verdi: AKP'nin şansı yok, iktidara hazır olun

Kılıçdaroğlu talimatı verdi: AKP'nin şansı yok, iktidara hazır olun

17 Mayıs 2022 Salı - 09:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekillerine talimat verdiği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu vekillerden "İktidar hazırlığı yapalım. AKP’nin şansı yok" dediği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti meclisi (PM) toplantısında, 51 ilde yurt gezileri yapacak milletvekillerine talimatlar verdi. Partililerden İstanbul mitingine hazırlanmasını isteyen Kılıçdaroğlu’nun, “Acil sorunları öğrenin. İktidar hazırlıklarımızı yapalım. AKP’nin artık hiçbir sorunu çözme şansı yok” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, toplantıda, 21 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de yapılacak mitingin sadece Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’yla ilgili kararına tepki olarak değil, genel olarak tüm ülkedeki adaletsizliklere tepki olarak yapıldığı vurgulandı. Kılıçdaroğlu’nun, toplantıda, “Yol arkadaşlarımıza da sahip çıkacağız” dediği belirtildi.

Sandık güvenliğinin de konuşulduğu toplantıda, “bütün sandık görevlilerinin aranarak kontrol edilmesine yönelik karar alındığı” aktarıldı.

"AKP'NİN ŞANSI YOK İKTİDARA HAZIR OLUN

Partililerden daha önce 51 ilde ziyaretlerde bulunmalarını isteyen Kılıçdaroğlu’nun, milletvekillerine, “AKP’nin artık hiçbir sorunu çözme şansı yok. İktidara geliyoruz. Ticaret odaları, esnaf odaları, ziraat odaları gibi meslek örgütlerine gidin ve ‘Acil sorunlarınız neler’ diye sorun. İlk çözülmesini istedikleri sorunları öğrenin. İktidara geldiğimizde yapacaklarımızı hazırlayalım” talimatı verdiği de öğrenildi. Sığınmacılar konusunun da ele alındığı öğrenilen toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, “Bu konuyu ilk gündeme getiren parti CHP’dir. Sığınmacıları iki yıl içerisinde göndereceğiz” değerlendirmesini yaptığı belirtildi. 

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
10 SEÇİMDİR AYNI TERANE SEN KİM İKTİDAR OLMAK KİM DEĞİL SEN VE YANDAŞIN ZİLLET İTTİFAKI MAŞASI OLDUĞUNUZ EMPERYALİSTLER DE GELSİN BU MİLLET SİZE İKTİDAR VERMEYECEK ALLAHIN İZNİYLE
Hadi
1 ay önce
Tamam ozaman hadi 1 ay içinde seçim yapalim .karadeniz gazetesinin bunca zamlara rağmen akp savunucusu halil ibo.
şalpazarlı
1 ay önce
aç tavuk kendini daru ambarında görür

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap