SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kulisleri sallayan iddia: Cumhurbaşkanı yardımcısı kim olacak?

Kulisleri sallayan iddia: Cumhurbaşkanı yardımcısı kim olacak?

05 Ağustos 2021 Perşembe - 11:34

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, kabine değişikliği ile ilgili kulis bilgisini bugünkü yazısında aktardı.

Gazeteci Murat Yetkin, kabinedeki değişikliğe dair önemli kulis bilgisini yazılarını yayımladığı Yetkinport internet sitesinden açıkladı.

Yetkin, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un cumhurbaşkanı yardımcılığına atanacağını yazısında kaleme aldı.

Kurtulmuş'un cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabine gireceğini belirten Yetkin, şunları söyledi:

"Bu kadar yeni kabine üyeliği, onun birkaç katı bakan yardımcılığı, danışmanlık kadroları, özel kalem kadroları, bakanlık binaları, makam arabaları, belki makam uçakları demek. Seçime doğru gidişin parçası olarak da görülebilir. Sedat Peker’in iddialarında adı geçen bir başka siyasetçi, son Başbakan Binali Yıldırım’ın, AK Parti’nin (Numan Kurtulmuş’la birlikte) Genel Başkan Vekilliğinden Cumhurbaşkanının (Fuat Oktay ile birlikte) yardımcılığına getirilerek kabine üyesi olma ihtimali var. Malum, Cumhurbaşkanı Kabinesi sadece bakanlardan oluşmuyor."

"HARUN GİBİ GELİP KARUNLAŞMAYACAĞIMA" DİYE MUHALEFET ETMİŞTİ

Numan Kurtulmuş, AKP'ye geçmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert muhalefetiyle bilinen bir siyasetçiydi.

Özellikle AKP'ye katılmadan önce Erdoğan'a yolsuzluklar üzerinden 'Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceğim' - 'Musa gibi gelip Firavunlaşmayacağım' şeklindeki sloganları kullanarak sert muhalefet yapmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Eeeeeyyy yapay zeka düşünürleri. Insanlığın en büyük ihtiyacı tam doğru sonuç veren yalan makinası icadıdır. Lütfen ona çalışın! İnsanlığı bu kurtaracak. Sözünü ettiğim yalan makinası icat olunduğu zaman anayasaya tüm siyasiler ve tüm üst kademe yöneticileri ve hatta ihtiyaç duyulan her mevkide insanlar yalan makinasına bağlanıp cevap verecekler diye değiştirilenez madde koyacaksın. İşte o zaman yaşam iyilerden yana olacak. Her şey çok çok daha güzel olacak. Lütfen buna odaklanın.
Doğru söz
1 ay önce
Midem bulanıyor!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap