SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Lütfi Elvan görevden alınacak! Kader haftası...

Lütfi Elvan görevden alınacak! Kader haftası...

29 Kasım 2021 Pazartesi - 10:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısı'nda üstü kapalı bir gönderme ile hedef aldığı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan için bu haftanın kritik hafta olduğu, istifa edebileceği ya da görevden alınabileceği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası’nın (MB) faiz kararı öncesi grup toplantısındaki "Faizi savunanla beraber olamam” açıklamasını alkışlamayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın istifa edeceği ya da görevden alınacağı konuşuluyor.

Gazete Duvar’ın ‘Duvar Arkası’ bölümünde yer alan kulis bilgilerine göre, Elvan’ın MB kararının ardından yaşanan döviz krizi sürecinde de sessizliğini koruyup ortada görünmemesi bu iddiaları güçlendirdi.

Meclis kulislerine göre Hazine Maliye Bakanlığında bir değişim kesin ancak bunun zamanlaması ile ilgili farklı görüşler var.

Bir kesime göre Lütfi Elvan Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinin ardından görevden alınacak. Aralarında AK Partili bazı milletvekillerinin de olduğu bu görüşü savunan siyasetçiler bütçe sürecinde bir değişikliğin bütçenin savunulması açısından sorun yaratacağı görüşünde.

Ancak bir kesime göre ise asıl Elvan bütçeyi ve dolayısıyla bahsedilen yeni ekonomi politikasını savunamayacağı için bütçe görüşmeleri öncesinde görevden alınacak. Bu görüşü savunanların iddiası gerçekleşirse Elvan bütçe görüşmelerinin başlayacağı 6 Aralık öncesinde görevden alınabilir.

Bu iddia gerçek olursa Elvan’la ilgili kritik haftaya girildiği anlamına geliyor. Eğer Elvan bu süreçte görevden alınmazsa 9 Aralık’ta Meclis Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesini savunmak için kürsüde olacak.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Kukladan adam mı olur? AKP tek kiş ve bir sürüden oluşuyor. O tek kişi sürüyü istediği gibi kullanıyor ve atıyor. Hani derler ya MAL GİBİ. AKP de o cibiliyetsiz hariç hepsi MAL.
Ali Bey
1 ay önce
Bu kadar aşağılanmaya kaqrşı,halen görevde kalmaya devam ediliyorsa, demek ki su hakikaten çok bulanık.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap