SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan, Başbakan geliyor

Meral Akşener: Sıkı dur Sayın Erdoğan, Başbakan geliyor

13 Ekim 2021 Çarşamba - 11:29

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener, "İyi Parti Allah şahit gümbür gümbür geliyor. Milletimizin iradesini yeniden iktidar yapmaya geliyoruz. Hizmet nasıl yapılırmış cümle aleme göstermeye geliyoruz. Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor" dedi.

Başbakanlık' çıkışıyla yükselen Akşener, "Anlattığın masallar Adıyamanlı kardeşlerimin sorularına cevap olmuyor. Bol bütçeli lüks etkinliklerde caka satacağına önce git milletin derdini çöz. Kısa zamanda çözdün çözdün çözemedin koltuk gidiyor. İyi Parti Allah şahit gümbür gümbür geliyor. Milletimizin iradesini yeniden iktidar yapmaya geliyoruz. Hizmet nasıl yapılırmış cümle aleme göstermeye geliyoruz. Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor" çıkışıyla ayakta alkışlandı.

İYİ Parti lideri Akşener’in açıklamaları şu şekilde:

"Geçtiğimiz pazar günü bir büyük acının 10 Ekim Ankara tren garı saldırısının yıl dönümüydü. Cenabı hak milletimizi korusun.

Sayın Erdoğan belli ki sürmenaj olmuş durumdasın. Partin gibi tükenmişlik sendromu yaşıyorsun. 11 Şubat 2020'de ülkemizde ilk vaka görülmeden önce gerekli önlemleri aldınız mı? sorularını sana kim sordu. Bu iş kontrolden çıkıyor diyerek seni kim uyardı? Pandemi nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda olan esnafımıza destek yapılsın önerilerini sana kim getirdi?

"HAFIZA SORUNU MİLLİ MESELEDİR"

Maalesef Sayın Erdoğan bunları hatırlamıyor. Kendisine B vitamini ihmal etmemesini, basketbol oynamak yerine sudoku çözmesini tavsiye ediyorum. Bir cumhurbaşkanının yaşadığı hafıza sorunu milli bir meseledir.

Doğal gaz ithalatında Rusya'ya daha bağımlı hale gelen biziz. Bu işte gariplik yok mu? Biz bu doğalgazı Putin ile kurduğun kankalığa rağmen neden fahiş fiyata alıyoruz. Almanya ve Bulgaristan neden yarı yarıya fiyata alıyor? Biz bu dost kazığını niye yiyoruz?

"ERDOĞAN'IN KİŞİSEL KAPRİSLERİ YÜZÜNDEN..."

"Uzunca bir süredir bu kürsüden enerjide dışarı bağlılığımızı azaltmak için yenilenebilir enerjiye yatırım yapalım diyoruz. Bu doğrultudaki projelerimizi anlatıyoruz ama iktidar oralı bile olmuyordu ki nihayet geçen hafta Sayın Erdoğan'ın 6 yıl gecikmeli kararıyla Paris İklim Anlaşması Meclis'imizde onaylandı.

Hatırlayın; biz Paris İklim Anlaşması'nı acilen onaylayın dediğimizde 'Paris Anlaşması'nı temel alıp Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimizi hedef alacaklar. Türkiye daha zor durumda kalacak' demişlerdi. Peki ne değişti de Sayın Erdoğan bir anda 180 derece dönmeye karar verdi? Aslında Paris İklim Anlaşması'nın ne bizim Doğu Akdeniz'deki hedeflerimizle ne de Türkiye üzerinde oynanan o büyük oyunlarla ilgisi vardı. BM Zirvesi'nde Sayın Erdoğan'ın etrafa şirin gözükmesi gerekiyordu. O da ata ata böyle bir adım attı. Bu kadar basit. Ve tüm bu yalpalamanın sonucunda Sayın Erdoğan'ın kişisel kaprisleri yüzünden memleketimizin çok önemli 6 yılı heba oldu.

"KANAL İSTANBUL SAÇMALIĞINDAN VAZGEÇECEK MİSİN?"

Kanal İstanbul saçmalığından vazgeçecek misin, Avrupa'nın çöp deposu olmaktan vazgeçecek misin? İlk sandıktan Erdoğan ve bu ucube sistem gidecek. Günlük 20 lira eden 650 liralık öğrenci kredisini öğrencilerin başına kakıp duruyor.

Sayın Erdoğan tütüncülük yapan çiftçi ailesinin kızıyım. Tütün ekmek için sabahın köründe kalkarsın, çapalarsın, büyük yaprakları kırarsın, kırdığın yeşil yaprakları ipe dizersin, kurutursunuz, kuyulara sarkıtırsınız. Adı da çiledir. Aynı işin adı gibi çiledir. O tütün paralarıyla köylü tarla alır tarlasını genişletir, çocuğunu evlendirir, evini geçindirir. Bu köylüden ne istiyorsun kardeşim? Onları neden açlığa mahkûm ediyorsun?

Anlattığın masallar Adıyamanlı kardeşlerimin sorularına cevap olmuyor. Bol bütçeli lüks etkinliklerde caka satacağına önce git milletin derdini çöz. Kısa zamanda çözdün çözdün çözemedin koltuk gidiyor. İyi Parti Allah şahit gümbür gümbür geliyor. Milletimizin iradesini yeniden iktidar yapmaya geliyoruz. Hizmet nasıl yapılırmış cümle aleme göstermeye geliyoruz.

Sıkı dur Sayın Erdoğan Başbakan geliyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

temel
12 gün önce
soğan patates prokasyonu tutmadı başban olucam diyon oda tutmaz şu an akp nin üye sayısı 13 milyon bir üyeyi 3 oy say hesapla bakalım yetermi
ben
12 gün önce
kanal istanbuldan vaz geçilmeyecek niçin rahatsızsınız emir büyük yerdenmi
ben
12 gün önce
talimat pensilvanyadanmı
Cengiz
12 gün önce
Bunamişsin başkanlık senin için ne kadar da önemliymiş git evinde yemek yap
Hüseyin
12 gün önce
Meral hanım senin 6 aylık İçişleri bakanlığın dönemi anlatmaya kalksak on ay yetmez devletin miti jitemi varken batıçalışma grubu sarımsak kimdi emniyetde terfi sınavları Ankara'da yapılırken ek olarak Erzurum'da yapılan sınavlara kimler giriyor girenler niye hep yüksek puanlarla kazanıyordu.geçelim onu MHP milletvekili iken 15 temmuz öncesi ben başbakan olacağım nidası ile her hafta sonu MHP ye kurultay yapırmaya çalıştın akıl hoca. Kimdi Fetö elebaşı şimdide devtetin yönetim şekli belli nasıl başbakan olacaksın
Anti
12 gün önce
Çok güldüm
kaplan
12 gün önce
hacı meral senin ne olduğunu kim olduğunu artık herkes biliyor.Yanında olanlarda çıkar ve menfaat yalakaları.İhanet şebekesinin aktörlerindensin .Bilmeyenleri kandırabilirsin.Bilenleri asla.Böyle atıp tutarak iyi reklam yapıyorsun.28 şubat olayında ne dedin sonra ne söyledin başörtüsü için.Sen bir saman altından su yürüten vatan hainisin.
K.ATAMER
12 gün önce
abd nin sizi emri bu galiba.emir büyük şeytandan desenize.
kadir
13 gün önce
şu an akp nin 13 milyon üyesi var buda her üye için 3 oy demek gerisini hesapla nasıl başban olacaksın meclise girersen şükret başarı olur
misafir
13 gün önce
bekliyoruz hani 15 temmuzdan sonra başbakan olacaktın burayamı kaldı herhalde unuttun türkiye artık başkanlık sistemine geçti başkanlık sistemi var başbakan nasıl oluyor yalan 1
ömer
13 gün önce
durmak yoooook yola devam
kemal
13 gün önce
kanal İstanbul yapılacak başka yolu yok

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap