SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener ve Kılıçdaroğlun'dan Erdoğan'a tepki!

Meral Akşener ve Kılıçdaroğlun'dan Erdoğan'a tepki!

30 Temmuz 2022 Cumartesi - 20:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık alım fiyatını 54 lira olarak açıklamasına Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu'daydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Erdoğan, yaptığı konuşmada fındık alım fiyatını açıkladı.

Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2022 yılı fındık alım fiyatını ortalama 54 lira olarak duyurdu.

'HİÇBİR SİYASET ÜRETMEDİĞİ İÇİN BU UNVANI VERMİŞTİK'

Konuşmasının bir bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili Erdoğan, "Hazırlıklarını yaptığımız hizmetleri kendi hedefleri gibi sahiplenmeye kalkıyorlar. Bu zata ‘Bay Kemal’ diyerek takılıyorum. Bizim kendisiyle dalga geçmek için dile getirdiğimiz laflardan medet umuyor. En sonunda Bay Kemal’i kabul etti. Kendisi Bay Kemal’i benimsemiş ki ismi yerine kullanmaya başladı. Biz hiçbir siyaset üretmediği için bu unvanı vermiştik. Bir de CHP Genel müdürü unvanını eklemeli. Seçimden sonra emekli CHP genel müdürü unvanını eklese iyi olur." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: FINDIK ÜRETİCİSİ AZ SABIR, GELECEĞİZ YARDIMINIZA!

Erdoğan'ın Ordu'da kendisi ile ilgili konuşmasına ve açıklanan fındık fiyatına değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan’ın ülke vizyonu “Bay Kemal, CeHaPe Genel Müdürü, Kemal Pabucu Yarım” falan… Sonuç: fındık alım fiyatı 54 TL. Bay Kemal’in teklifi 4 dolar (72 TL) idi. Dolar kuru hala 18 TL. Bundan artık kimseye bir hayır yok. Fındık üreticisi az sabır, geleceğiz yardımınıza!"

Kılıçdaroğlu ayrıca fındık fiyatının dolar üzerinden sabitlenmesini önerdiğini de duyurdu.

BİR TEPKİ DE AKŞENER'DEN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın fındık alım fiyatını açıklamasının ardından sosyal medya hesabından, "Geçtiğimiz hafta Giresun'da, fındık fiyatının en az 74 lira olması gerektiğini söylemiştik. Ama bugün sayın Erdoğan, fındık fiyatını 54 lira açıklamış. Hem de öyle bir açıklamış ki sanırsınız müjde. Yerli ve millîliğin sadece sözde kaldığına bir kez daha şahit olduk. Yazık..." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap