SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener: Ya kardeşim bir ülke bu kadar mı soyulur?

Meral Akşener: Ya kardeşim bir ülke bu kadar mı soyulur?

30 Temmuz 2022 Cumartesi - 14:51

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bandırma'da kendisini bekleyenlere hitap etti. Akşener, "Helal oylarınızla, demokrasiyle, sandıkta bu harami düzeni birlikte yıkacağız." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Balıkesir'in Bandırma ilçesinde konuştu. Akşener, "Ceketimi assam, şapkamı koysam seçilirim anlayışı ağabeylerin çok rahatına geldi. Ağabeyler seçmeni görmeden, seçmenin dertlerini dinlemeden, bizi ait olduğumuz alanlar üzerinden birbirimize düşman ederek yaptıkları politikayı birlikte ortadan kaldırıyoruz. Muhteremler çok rahatsız." dedi. Esnaf dükkanları içinde müşterilerin velinimet olduğunu belirten Akşener, siyasetçi için de seçmeni velinimet yapacaklarını söyledi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Benim gibi her birini buraya getireceksiniz, karşınızda ‘hazırol’da durduracaksınız. Oylarınızı manevi anlamda çok pahalıya vereceksiniz." diye konuştu. 

HELAL OYLARINIZLA BU HARAMİ DÜZENİ YIKACAĞIZ

"Bu ülkede öyle büyük haksızlıklar var ki. Bizden evvel kimse konuşmuyordu" diyen İYİ Parti lideri Akşener, "92 puan alıp atanamayan genç gördüm. Onun yerine bağıra bağıra ağlayan annesini gördüm bu dükkanların içinde. Gebe ineğini gözyaşları içerisinde kesime gönderen besiciler gördüm. Tarlasına nisan ayında atması gereken gübreyi atamadığı için kara kara düşüp, gözünden yaş akan çiftçi gördüm. Süt ineklerini sürekli zarar ettiği için kesime gönderen insanlar gördüm. Akşama ne pişireceğini kara kara düşünen anneler gördüm. 92 puanla atanamayıp 58 puanla arkadaşı atandığı için ağlayan çocuklar gördüm. Mülakatta 88 puanla elenmiş gençler gördüm. Bu ülkede harami düzen var. Her şeyden önce seçmen olarak bu düzeni beraber kaldıracağız. Helal oylarınızla, demokrasiyle, sandıkta bu harami düzeni birlikte yıkacağız inşallah." dedi.

Mülakat sisteminin AK Parti'ye işçi bulma kurumu gibi çalıştığını savunan İYİ Parti lideri Akşener, iktidar olmaları durumunda bu sistemi kaldıracaklarının mesajını verdi.

YA KARDEŞİM BİR ÜLKE BU KADAR MI SOYULUR?

Akşener şöyle devam etti:

"Bir şey daha var. Ya kardeşim bir ülke bu kadar mı soyulur? 24 milyar lira Türk Telekom'dan alındı. Sizin vergilerinizle alındı, gidildi Hariri'nin cebine konuldu. Hariri kim, Sayın Erdoğan'ın aile dostu. Biliyorsunuz aile dostlarına mahcup olunmaz. Size mahcup olmak hiç umurlarında değil. Bunun cevabını vereceksiniz, vermelisiniz. 24 milyar lira ile neler olur? Gençlerin KYK borçları silinir, nisan ayında gübre atamayan tüm çiftçilerin gübreleri ücretsiz verilebilirdi. Geçen hafta pazar günü Sayın Mansur Yavaş’la beraber Ankapark diye bir ucube gezdik. Tam 14 milyar lira harcanmış. 24 ile toplayın. 38 milyar lira ile bu ülkede neler yapılmazdı. Bu ülkede çiftçinin mazotu, gübresi, ilacı ile hayvancının yemi sübvanse edilebilinirdi. Onlara nakit olarak yardım yapılıp, üretim yapmaları sağlanabilirdi. Çocuklarımız büyükşehirlerde aç. Devlet okullarında okuyan, ilkokul birden lise son sınıfa kadar olan çocuklarımızın sabah kahvaltısı ile öğle yemeği verilebilirdi. Binlerce kadınımıza, kooperatifimize ve üreticimize katkıda bulunabilinirdi. Kadınlara iş imkanı sağlayabilirdik."

SEÇMENİN VELİNİMET OLDUĞUNU SİYASET AĞALARINA GÖSTERECEĞİZ

Bütün bunların düzeltilmesinin çok kolay olduğunu kaydeden Meral Akşener, "Çaldırmayacaksınız, çalmayacaksınız. İsraf etmeyeceksiniz. Kaynakları yerinde kullanacaksınız. Türkiye'nin imkanları büyük, Türkiye'nin harika insanları var, Türkiye'nin muhteşem gençleri var. O gençlerin önüne umudu koyacaksınız, istihdamı yaratacaksınız. Türkiye'nin çözülemeyecek problemi yok. Tekrar söylüyorum; hırsızlık yapmayacaksınız, hırsızlığa müsaade etmeyeceksiniz. İsrafı önleyeceksiniz. Bütün bunların neticesinde elbet de el ele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Seçmenin velinimet olduğunu siyaset ağalarına birlikte göstereceğiz inşallah." şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİM küçük
7 gün önce
Bir insan bu kadar mı iki yüzlü olur sen Demirtaş’ın hanımı ile kahvaltıya git ülkeyi bölmeye çalışanlarla sonra ülke sorunlarıyla alakadarmış gibi davran 🤔🤔🤔🤔🤔
Cepni
8 gün önce
Senin dönemini de biliyoruz hanım efendi. Yanındaki adamların da kim oldugunu, belediyelerinde de ne dolaplar döndüğünü. Sen ilk önce kendinden başla...
sadettin
8 gün önce
sallama cepni.
YANLIŞ ELBET
8 gün önce
HAKİKİ AKŞAM SOFRAYA OTURULDUĞUNDA HELAL HARAM AKLA GELİR YİYENLER İÇİN SÖYLÜYORUM YA ÖLÜMLÜ DÜNYA BU NASIL VİCDAN HİÇ OLMAZSA ELHEMDURİLLAH DEMEYİN HERKES İÇİN GEÇERLİ KİMSEYİ KASTETMİYORUM YANI AHLAKA UYGUN DEĞİL HELAL HARAM İŞLERİ.
SERDAR
8 gün önce
HAYATLARI HIRSIZLIK OLANLARIN SOYGUN BAHSETMESİ KADAR EDEPSİZ BİR DURUM OLAMAZ..HARAMİDE BUNLAR HAŞHAŞİDE BUNLAR TERORİSTDE BUNLAR HANDE BUNLAR..BUNLARIN BU ÜLKEYE YAPTIĞINI YUNANLI YAPMADI YAPMAZDA
Hasan
8 gün önce
Var var olmaz mı..İktidar olsun muhalefet olsun bu asla çözülmez.Liyakat,siyasi ahlak ve etik..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap