SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MetroPOLL son anketi açıkladı: Kararsızlar hangi partiye daha yakın?

MetroPOLL son anketi açıkladı: Kararsızlar hangi partiye daha yakın?

15 Haziran 2021 Salı - 11:56

2023 seçimlerinin sonuçlarını en yüksek oranda etkileyecek olan kararsızlar üzerinde yapılan araştırma, kararsızların Cumhur İttifakı'na mı, yoksa Millet İttifakı'na mı daha yakın olduğunu ortaya koydu.

MetroPOLL Araştırma’nın verilerine göre kararsız seçmenlerin yüzde 39,9’u CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi’nin ‘millet ittifakı’na yakın.
Araştırma sonuçlarını, şirketin kurucusu Özer Sencar Twitter hesabından paylaştı. Buna göre bu pazar bir milletvekili seçimi olsa kararsız, cevapsız, sandığı protesto edecek yüzde 23’lük seçmene AK Parti ve MHP’nin yer aldığı ‘cumhur ittifakı’na mı yoksa ‘millet ittifakı’na mı daha yakın oldukları soruldu.

Yüzde 34,6’sı “‘Millet İttifakı’na daha yakınım’ derken, yüzde 5,3 “İki ittifaka da yakın değilim ama ‘millet’i tercih ederim” dedi.

Ankette fikri olmayanların oranı ise yüzde 32,2.

Beğendim
5
Sevdim
5
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

mustafa mercan
2 gün önce
ankete baksana hayalde hep onde gercekte ise sifir akilli insan sola oy verirmi memleketine dinine muhalif insana musluman oy vermez vermemeli
uA 34-Trabzonlu
2 gün önce
YILLARDIR GİRDİĞİ HER SEÇİMİ KAYBETTİĞİ HALDE KOLTUK SEVDASI SEBEBİYLE GÖREVDE DEVAM EDEN KİŞİYE "KEMAL KILIÇDAROĞLU " DENİR! (KOLTUK SEVDASININ EN GÜZEL TANIMI)!
uA 34-Trabzonlu
4 gün önce
RTE ÇOK RAHAT KAZANIR 2023 DE KAFANIZI YORMAYINIZ ANKET ŞİRKETLERİ.......
uA 34-Trabzonlu
4 gün önce
ANKET ŞİRKETLERİNİN BİR ÖZELLİĞİ VAR . MESELA TRABZONUN KÖYLERİNE İLÇELERİNE GİDİPTE HANGİ PARTİYE OY VERİRSİN DİYE SORMUYORLAR. SADECE 8-10 BİN KİŞİYE SORARAK TÜRKİYEDE SEÇİMİ ŞU KAZANIR BU KAZANIR DİYE YALAN PROPAGANDA PEŞİNDELER. SEÇİMİ RTE ÇOK RAHAT ALIR KAFANIZI YORMAYIN...........
Mehmet Kaptan
5 gün önce
Yani bu şu demek: 2023 seçimlerinde karasızların %60'a yakını Cumhur İttifakına oy verecek..
Doğru söz
4 gün önce
Kurtuluş yakın! Allah'ım bizi da tüm insanlığı da önce cehaletten ve yolsuzlardan sonra mafya tarikat aşiret cemaat ve her türlü yapılandırmadan ve bunların iştirak ve işbirlikçilerinden kurtar yaRabbim! Amin. Troller hiçtir. Onları saymam bile.
uA 34-Trabzonlu
4 gün önce
DOĞRU SÖZ RUMUZLU CHP TROLÜ; ALLAH ,MEHMETÇİĞİMİZE KURŞUN SIKAN KAHBE PKK LILARA VE ONLARIN YANDAŞLARINA DA LANET ETSİN! (BÜTÜN YORUMLARA EKSİ VEREN TROLDE SENSİN ZATEN)!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap