SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MetroPOLL'den dikkat çeken anket: İmamoğlu mu, Soylu mu?

MetroPOLL'den dikkat çeken anket: İmamoğlu mu, Soylu mu?

26 Ocak 2022 Çarşamba - 17:44

Seçmenlerin büyük çoğunluğu son anket sonucu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya inanmadığını ortaya koydu. İBB'ye özel teftiş başlatan Soylu için son anket sonuçları paylaşıldı.

Metropoll Araştırma son anket sonuçları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun terör iltisaklı kişilerin İBB’ye alındığı iddiasına inanmadığını ortaya koydu. İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz ay terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin işe alındığı iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne özel teftiş başlatmıştı.

Metropoll Araştırma Kurucusu ve Sahibi Özer Sencar, sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaştığı son anket sonuçları verisine göre, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye terör iddiasıyla başlatılan özel teftişe seçmenlerin inanmadığını paylaştı. 

Son anket sonucu verisine göre, seçmenlerin yüzde 61,7'si İBB'ye terörle iltisaklı 500 kişinin alındığı iddiasına inanmıyor. “Evet inanıyorum” diyenlerin oranı ise sadece yüzde 24,3’te kaldı.

AK Parti seçmenlerinin yüzde 54,3’ü inanıyorum derken yüzde 26,7’si “hayır inanmıyorum” cevabını verdi.

CHP'li seçmenlerin yüzde 90'ı terörle iltisaklı kişilerin İBB'ye alınmadığına inanırken MHP'li seçmenlerin yüzde 53.3'ü “evet inanıyorum” dedi.

İYİ Partili seçmenlerin yüzde 8,3’ü inanırken 89,9’u ise inanmıyorum cevabını verdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
SOYLU TERÖRLE TERÖRİSTLE MÜCADELE EDERKEN, SÖZDE İMAMOĞLU DA TERÖRİSTLERLE İTTİFAKIN İBB BAŞKANI OLARAK KOLTUĞA OTURTULUYOR TERÖRLE İLTİSAKLI YANİ PKK SEMPATİZANLARINI BELEDİYE İŞÇİ DİYE ALIYOR NE ALAKA YANİ
REST
3 ay önce
İMAMOĞLU KAZANDI SEÇİM BU OLMADI ÇALDILAR DENİLDİ KİM ÇALMIŞ BELLİ DEĞİL BU KADAR YALANDA OLURMUYUDU. BENDE DİYORUM ÇALANIN DA YALAN SÖYLEYENİN DE
DEDE
3 ay önce
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE FETÖ GENERALLERİ KİMLERİN ADAMIYIDI FETÖ-AKP İŞ BİRLİĞİ İLE 250 VURDURANLAR GEÇİN O İŞLERİ KAR YAĞMIŞ YEMEK YEMİŞ BASİT İŞLERLE UĞRAŞMAYIN KUYRUK ACILARI ÇOK BÜYÜK BAZI SALAKLAR DA YAZIYOR TROLLER YEMEZLER O ZAMAN GELSİN SANDIK ERDOĞAN BELKİ İLK DÖRDE GİRER
Hakan
3 ay önce
Ne oldu yav baktılar Erdoğan a yetişecek gibi değil soylu ile kıyaslayalım.O da olmazsa il başkanı o da olmazsa mahalle başkanı ile İmamoğlu anketi mi yaptıralıma döndü iş.Sahi burada yorum yazıp boş boş oturmayın.Be dedi başkanınız heryere eleman veremem İstanbullu chp liler önce kendi kapınızın önünü küreyin sonra istikamet hadımköy.yolds kalan itt otobüslerini de iterek yerine ulaştırın..ne günlere kaldık ya..
ali
3 ay önce
imam oğlu kim süleyman soyluyla aynı kefeye nasıl koyarsınız gördünüz istanbulun halini sallayın nasıl olsa aynı görüştesiniz
serdar
3 ay önce
sanırım siz bu milletten değilsiniz bu milletten olmayanlar elbette soyluya güvenmezler işlerine gelmez lakin bu millet soyluya %100 güveniyor imamoğlunun kim olduğunuda çok iyi biliyor siz hiç merak etmeyin algı mühendisliğinide bırakın anladık sözcü gastesinin yerel uzantısı ve cumhur ittifakının özellikle ak partinin ve sy erdoğanın düşmanısınız
Ahmet
3 ay önce
İmamoğlu bu Ülkede en güvenilir siyasetçi,Soylu ile mukayese bile edilemez. Bunu ben demiyorum halkın % 70 i diyor.
Doğru söz
3 ay önce
Tabiî ki İmamoğlu. Tartışmasız.
HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
TARTIŞILMAZ OLAN NESİ VAR. MESELAMEZARLIKLARA NAYLON İBRİK KOYMASI MI YOKSA TARİHİ ÇEŞMENİN MUSLUĞUNU YENİLEYİP HİZMET YAPTIM ZANNETMESİ Mİ?
AYDAN
3 ay önce
KİM KİME GÜVENİYOR İMAMOĞLU KAZANDI OYLAR ÇALINDI DEDİLER ÇALAN BULUNAMADI ALGI OLUŞTURARAK KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ. KİM KİMİ SEVİYOR BİLEMEM BİZ DE TRABZONLU DEĞİLİZ AMA TRABZON SPORU SEVERİZ SOYLU DA İMAMOĞLU DA SİZDEN SİZ DEĞERLENDİRİN. ALGI YAZILARLA DEĞİL.
selim
3 ay önce
bu yalana inanıyorum diyenler siyaseten demiştir zaten,
MERDAR
3 ay önce
HALK İYİ BİLİYOR TÜRKİYE KİMSENİN BABASINI MALI MI DEDELERİMİZ ÜLKEMİZİÇİN ŞEHİT OLMUŞ NE İMAMOĞLUNUN NE DE SOYLUNUN DEĞİL SERDAR ATIYORSUN KP-Lİ MHP LİLER ALGIDA 1-SIRADA TÜRKİYEDE
selim
3 ay önce
Aziz nesini hatırladım nedense
Trabzon Arsin
3 ay önce
İmamoğluna güveniyoruz.nokta
Trabzon 61
3 ay önce
İstanbul Secimlerinde de aynısını yaptı,secimleri tekrarlattı,Sayın Soylu böyle yapa yapa güvenirliliğini kaybetti

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap