SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MetroPOLL'ün son seçim anketi: MHP'liler ile Erdoğan arasındaki ipler koptu

MetroPOLL'ün son seçim anketi: MHP'liler ile Erdoğan arasındaki ipler koptu

21 Ocak 2022 Cuma - 15:30

Ünlü araştırma şirketi MetroPOLL Araştırma 2022 Ocak ayının seçim anket sonuçlarını açıkladı. Ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görev onayı sorusuna olumsuz veren MHP'lilerin oranı dikkat çekti.

MetroPoll Araştırmanın Ocak ayı anketinde dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA KRİZ YARATACAK

Anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a onay vermeyenlerin sayısı 2015 yılından beri en yüksek üçüncü seviyeye ulaştı. 

Partiler bazında Erdoğan’a en fazla karşıt olanlar, CHP ve İYİ Parti tabanları olarak öne çıktı. CHP’lilerin yüzde 92,2’si, İYİ Partililerin ise yüzde 92,2’si Erdoğan’a görev onayı vermedi.

Yüzde 57’lik çoğunluk Erdoğan’ın görevi için “Hayır, onaylamıyorum” derken; bu oran geçen ay yüzde 57,2’ydi. 

MHP'LİLER DE ONAY VERMEDİ

Erdoğan’ın görev onayına “hayır” diyenlerinin oranının MHP’de 26,7 olması ise dikkat çekti. HDP seçmeni ise yüzde 90,5 oranında Erdoğan’a muhalefet etti.

Görev onayı konusunda Erdoğan’ın kendi partisinin seçmenlerinde 93,5 “evet”ten, yüzde 3,7 “hayır”dan yana tavır alındı.

Oy tercihini “Kararsız”, “protesto oy” ve “cevap yok” olarak belirtenlerde ise birbirine yakın oranlar görüldü.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

K.Atamer
4 ay önce
Burada bir iki süper bilgi aktivitesine sahip sözüm ona entel tantel zibidiler var ve bizim seçme ve seçilme hukukumu cahillikle usluplandırıp ,kendilerini bi halt zannedecek kadar destursuzlar.Sizin cahil dediğiniz kesim bugünün Türkiyesinin heykelleri hariç, tüm yapı taşlanırını yapmış en büyük akıl üstleridir.Bu ülke etinden sütünden ve derisinden faydalanılyan zümrenin çoktn vaz geçmiştir.Anlayana tabiiii
inquisitive
4 ay önce
hala bu ulkenin yuzde 35 i iktidar daha iyi yonetir diyorsa secim mecim yapmayin kardesim, ortadan ayiralim herkes hakettigi gibi yonetilsin, zir cahillerin, yobazlarin tercihlerinin sonuclarina katlanmaya mecbur muyuz.
K.Atamer
4 ay önce
Yaz,kafan gòre yaz.
GÜZEL
4 ay önce
ben dedim AKP-MHP Yİ BİTİRECEK ÜLKÜCÜLER BENCE AYAKTA UYUYORLAR ÇIKMIŞ BİR MNYAK ÜLKE BEKASI DİYE ORTALKTA DOLAŞIYOR MAYACILIK OYNUYOR. ULA MAZOT 14TL. ONU KONUŞSANA BE BEYVAN DERLER ADAMA
Çirkin
4 ay önce
Lan ip soylular Türkiye nin petrol kuyuları varda bizmi bilmiyoruz petrol ve gaz fiyatları abd ve AB debelirleniyor hükümet aldığı fiyattan piyasaya satsa bugünkü fiyatın iki katına almak zorunda kalırız ayrıca Avrupa birliği ortalamasının çok altında benzin kullanıyoruz bizde şu an 0,76€ AB 1,85€
mustafa D
4 ay önce
hic bir zaman baglar kopmaz milliyetcilerin derdi vatandir vatan =Erdogan midemizi doyuracagiz diye vatanimizi satacak durumumuz yok
61
4 ay önce
İşin ilginç tarafı milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen ve pkk ile SÖZDE çözüm süreci yapan AKP ile bahçeli beraber şu an. Bunların derdi beka diyerek koltuk . Gelen zamlardan dolayı RTE ve bahçeliden bıkmayan yoktur herhalde. Ha AK trol zenginler hariç tabi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap