SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Millet İttifakı'nda kriz çıkaracak sözler: CHP unutmuş görünmektedir

Millet İttifakı'nda kriz çıkaracak sözler: CHP unutmuş görünmektedir

21 Ocak 2022 Cuma - 08:25

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, CHP'li belediyeler ve başkanlarına tepki göstererek "İyi Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" dedi.

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Twitter hesabından AKP'nin uzun süre yönettiği büyükşehir belediyelerin CHP'nin başkan adaylarının seçilmesinde İyi Parti'nin desteğinin unutulduğunu ifade etti.

CHP'ye tepki gösteren Çelik, "CHP'li belediyeler ve başkanları (özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Millet İttifakı çatısı altındaki ittifak ortakları İyi Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" dedi.

İyi Partili vekil açıklamasının devamında şunları belirtti:

"Bu belediyeler ve başkanları; İYİ Parti il ilçe teşkilatlarını ve milletvekillerini yok sayıp herhangi bir konuda istişare etmekten bile imtina etmektedirler. İYİ Parti, ittifak gereklerine her türlü saygıyı gösterip bu iş birliği için her türlü gayreti sürdürürken CHP'li belediye ve belediye başkanlarının bu tavrı asla kabul edilemez.

Aynı yaklaşımı, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerini Millet İttifakı'nın kazanmasından sonra da devam edeceği ortadadır.

Bu sebeple, 2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP'nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP'nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

mustafa D
4 ay önce
bunlar les kargasi kriz falan cikartamazlar Feto alayini chp yi hadep i ip yi kaziga oturtur
inquisitive
4 ay önce
saga guvenilmez bosuna dememisler, iyi parti diye bir parti varsa chp ye yatsin kalksin dua etsin, meclise onlari kim aldi, sonra gidip tezkereye evet deyip akp propagandasina alet oldular.
sunay
4 ay önce
Açılışlar temel atma mitingler beraber yapılıyor ama vekilin haberi yok parazit yapıyor.
selim
4 ay önce
BURDAN BİRİLERİNE EKMEK ÇIKMAZ, GENEL BAŞKANLAR SÜREKLİ İSTİŞAREDELER, HASTTA DÜN YUVARLAK MASADA BULUŞTULAR,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap