SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce parti kursa oy veririm diyenlerin oranı şimdiden yüzde 9,5

Muharrem İnce parti kursa oy veririm diyenlerin oranı şimdiden yüzde 9,5

04 Ağustos 2020 Salı - 18:59

CHP'den ayrılıp kendi partisini kuracağı konuşulan Muharrem İnce kararını henüz vermedi. Ancak yaptırılan 2 ankette şaşırtan oy oranları çıktı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen ve yaptığı açıklamada söz konusu haberleri yalanlamayan Muharrem İnce ile ilgili kulislerde konuşulanları aktardı.

Nabız yoklayan İnce'nin parti kurma konusunu gündemine aldığını ve bayramdan sonra ekibini toplayarak kararını netleştireceğini ifade eden Selvi, "Yakın kurmaylarına 'Kurultaydan sonra çok talep alıyorum' dediği söyleniyor" dedi.

İNCE'NİN PARTİSİNE OY VERİRİM DİYENLER YÜZDE 9,5

İnce'nin yakın ekibinin potansiyeli belirlemek için iki ayrı kamuoyu araştırma şirketine anket yaptırdığını söyleyen Selvi, "Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz' sorusuna yüzde 7 ve yüzde 9.5 oranında 'evet' yanıtı verildiği belirtiliyor" dedi.

Selvi yazısının devamında ise şunları kaydetti:

"2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiasını sürdüren İnce’nin, Kılıçdaroğlu’nun rakipsiz kaldığı CHP kurultayından sonra parti kurmak için nabız yoklamaya başladığı ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun yeni parti kurma konusunda takınacağı tavrı merak eden Muharrem İnce’nin kararını ağustos ayında netleştireceği söyleniyor."

Beğendim
5
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

Kadir
1 ay önce
Abdulkadir Selvi, çakalın önde gideni. "Şimdiden % 9,5 öylemi? Hatta CHP den üç kişi daha ayrılıp her biri ayrı ayrı parti kuracakmış. Her birinin de oy oranı şimdiden % 5 civarındaymış. Böylece CHP sıfırlanacakmış. Bütün bunlardan sonra; saray, seçimler organizasyon birimi kurup seni de başına oturtacakmış. Ne mutlu sana.
inquisitive
1 ay önce
geciniz, kifayetsiz muhteris derler boylelerine, hep yenilip gene de tepede olacagim diye tutturan, kendisi akp nin projesi olarak cikiyor, oy moy yok bu yeni "bolen"e.
muharrem yalmanoğlu
1 ay önce
eğer böyle birşey yaparsa hain ilan ederim demekki onunda kasedi var deniz baykalın piyonları

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap