SON DAKİKA

Haber > Siyaset > ORC açıkladı: Son seçim anketinde oy oranları değişti

ORC açıkladı: Son seçim anketinde oy oranları değişti

07 Temmuz 2022 Perşembe - 11:14

ORC Araştırma tarafından açıklanan son seçim anketine göre, şirketin Haziran ayında yaptığı anket sonuçlarına göre belirgin bir değişim var.

Son anket çalışması ORC Araştırma tarafından duyuruldu. Temmuz ayı için yapılan çalışmada ilk 3 partinin oy oranlarının birbirine yakınlığı ise dikkat çekti. 

Türkiye genelinde yapılan araştırmada vatandaşlara, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu soruldu. 3 parti yüzde 20 ile 30 bandı arasında yer alırken diğer bütün partilerin yüzde 10 bandının aşağısında kaldığı görüldü.

İşte ORC'nin Temmuz 2022 anketi:

orc araştırma temmuz ayı seçim anketi

 

AK Parti: Yüzde 27,1
CHP: Yüzde 24,0
İYİ Parti: Yüzde 22,1
HDP: Yüzde 7,6
MHP: Yüzde 7,0
DEVA: Yüzde 2,2
Gelecek: Yüzde 2,0
TDP: Yüzde 1,8
BBP: Yüzde 1,7
BTP: Yüzde 1,7
Saadet: Yüzde 1,3
Diğer: Yüzde 1,5

ORC'nin Haziran ayı anketinde ise şu sonuçlar çıkmıştı:

orc araştırma haziran ayı seçim anketi

AK Parti: Yüzde 27,7
CHP: Yüzde 23,8
İYİ Parti: Yüzde 20,6

Beğendim
4
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
yaklaşık bir ay önce
hele hele iyi parti nerdeyse tek başına iktidarı alacak vay be sen neymişsin boş bakan marul bir de şu btp var haydar şaş yok neydi baş onun partisi saadeti geçiyor yahu öyle yalan algı yapın ki kendiniz inanin siz bile buna inanmıyorsunuzdur
serdar
yaklaşık bir ay önce
Siz ve sizin gibiler ancak salakların ve satılmışların kağıt üzerinde yaptıkları saçma anketlerlel kendinizi avutursunuz hadi bir anketde ben yapayım da mutlu olun nasılsa seçimde hepiniz yok olup çöplükteki yerinizi alacaksınız.. AK Parti: Yüzde 20,1 CHP: Yüzde 27,0 İYİ Parti: Yüzde 25,1 HDP: Yüzde 15,6 MHP: Yüzde 4,0 DEVA: Yüzde 5,2 Gelecek: Yüzde 5,0 TDP: Yüzde 5,8 BBP: Yüzde 1,7 BTP: Yüzde 4,7 Saadet: Yüzde 5,3 Diğer: Yüzde 1,5 ahada iktidar oldunuz kırıştaroğlu cumhurbaşkanı oldu maral apla başbakan ???
serdar
yaklaşık bir ay önce
Uyduruk anket.. iyi partinin oyunu yüksek gösterme çabası hala devam ediyor.. Bunda amaç Ak parti tabanından oy çalmak.. Bu yanlış değer üzerinden cesaretlenen meral hanımda adaylık konusunda 6 tılı masada ısrarcı oluyor.. Bu yanıltıcı durum 6 tılı masada anlaşmazlığı körüklüyor.. sonuçta 6 tılı masa kaosa gebe.. buradan sonuç çıkmaz..
Ahmet
yaklaşık bir ay önce
Ben MHP nin % 3 den fazla oy alacağına inanmıyorum.
zeki sel
1 ay önce
oyum btp ye
salih
1 ay önce
bu orc iyi partiyi şişirip duruyor sonunda patlatacak balonu bence buna iyi parti bile inanmıyordur
kurdoğlu
1 ay önce
Zafer Partisi neden yok ????
Murat
1 ay önce
Anketlere yansıyacak oy oranını alamıyor demek ki

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap