SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Sistem sebep, ekonomik kriz sonuçtur

Sistem sebep, ekonomik kriz sonuçtur

25 Kasım 2021 Perşembe - 09:33

Meral Akşener, sistem üzerinden iktidara yüklenerek, “Bu ucube sistem Türkiye’nin önünü açmak yerine, Erdoğan ve arkadaşlarının vasatlığını tercih ediyor. Sistem sebep, ekonomik kriz sonuçtur” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) İYİ Parti haftalık grup toplantısını gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara sert eleştirilerde bulunarak, ekonomi üzerinden yüklendi. Erken seçim çağrısı yapan Akşener, artan gıda fiyatları nedeniyle mutfakların yangın yerine dönüştüğüne dikkat çekti.

“HANİ EKONOMİNİN KİTABINI YAZIYORDUK!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ekonomik kurtuluş savaşı” sözlerine değinen Akşener, “İki hafta önce ekonomiyi şaha kaldırıyordun. Ekonominin kitabını yazıyordun, hayırdır hesabın mı şaştı? Anlatacak masallar mı bitti? Türkiye ekonomisini işgal etmeye kalkanlar sen, 5 müteahhit ve yandaşlardan başkası değil. Ekonominin dibe vurmasının sebebi sensin. Şimdi kendi kendinle mi mücadele edeceksin? Sen saçmaladıkça olan bu memlekete oluyor. Gel kendini de milleti de yorma, getir sandığı, gerisini biz hallederiz. Sen yeter ki gölge etme biz başka ihsan istemiyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik eleştirilerine devam eden Akşener, şunları kaydetti: “Bu ucube sistem, kişisel tercih ve ihtirasların devletin önüne geçmesine sebep oluyor. Bu ucube sistem Türkiye’nin önünü açmak yerine, Erdoğan ve arkadaşlarının vasat

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
2 gün önce
hadi ya gerçekten mi? sizinde içinde bulunduğunuz iktidar döneminde bu millet yoksulluğun da yokluğun da dibini görmemişmiydi? ne tez unuttunuz o günleri. bu millete yaşattıklarınızı bu millet unutmuş olamaz. eğer unutmuş ve halen size ve içinde bulunduğunuz şer ittifakına oy verecekse kendileri bilirler. bu memleketi düzeltecek olan yine tayyip reis olacaktır.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap