SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son ankette Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı seçmenleri hemfikir çıktı!

Son ankette Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı seçmenleri hemfikir çıktı!

03 Ağustos 2021 Salı - 07:49

Türkiye'de arka arkaya yaşanan mülteci akını gündemin 1 numaralı maddesi olmayı sürdürürken yapılan son anket tüm partilerin seçmenlerinin mülteci sorununa karşı aynı bakış açısında olduğunu gün ışığına çıkardı.

Türkiye arka arkaya mülteci akınına uğrarken AK Parti kanadı mültecileri savunmaya devam ediyor. Ancak 2017 yılında yapılan bir çalışma AK Parti seçmeninin mültecilere bakış açısını gözler önüne serdi.

Ekonomik kriz, pandemi, işsizlik gibi sorunlarla boğuşan Türkiye bunların üstüne bir de mülteci sorunu eklenince ne yapacağını bilemez hale geldi. Yurttaşlar mültecilerin ülkelerine dönmesini isterken iktidar kanadı Suriyelilerin gönderilemeyeceğini ifade etti.

 2017 yılında "İstanbul Bilgi Üniversitesi" tarafından yapılan bir çalışmada "Suriyeliler Ülkelerine Geri Gönderilmeli mi?" sorusuna "Evet" cevabını veren seçmenlerin oranı şaşırttı.

Hem AK Parti hem MHP kanadı Suriyelilerin evlerine dönmesini isterken, partilere göre "evet" diyenlerin oranı şöyle oldu:

AK Parti: %83

CHP: %92

 İYİ Parti: %94

MHP: %88

HDP: %75

Genel: %86

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

halil
1 ay önce
Elbet birgün Yönetim de ayni karara varır da yine günün birinde "kürt sorunu" dedikleri gibi "suriyeli sorunu" "afgan sorunu" demek durumunda kalmazlar

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap