SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Uğur Dündar: Yıldırım'ın kullanma niyeti ortaya çıktı

Uğur Dündar: Yıldırım'ın kullanma niyeti ortaya çıktı

13 Haziran 2019 Perşembe - 12:53

Uğur Dündar'dan kendisini 'taraf' olduğu için seçtiğini söyleyen Yıldırım'a " ‘Muhalif ama dürüst ve bağımsız’ olduğu için önerdim demesini tercih ederdim.' dedi.

AK Partili Binali Yıldırım, duayen gazeteci Uğur Dündar'ın moderatörlük teklifini kabul etmemesinin ardından yaptığı açıklamada, "İki sebepten dolayı Uğur Dündar’ı teklif ettim. Yandaş televizyonda yaparlar, 'kendin çal kendin oyna yaparlar' dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Yeter ki bahaneleri kalmasın. Niye vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz" ifadelerini kullandı. 

Yıldırım’ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Dündar, moderatörlüğü reddetmesindeki haklılığının anlaşıldığını söyledi.

Dündar, "Sayın Binali Yıldırım’ın teveccühüne teşekkür ederim. Ancak ‘Uğur Dündar’ı açıkça taraf olduğu için seçtim’ demek yerine ‘Muhalif ama dürüst ve bağımsız’ olduğu için önerdim demesini tercih ederdim. Bu durumda kullanma niyeti ortaya çıkıyor ve reddetmedeki haklılığım anlaşılıyor" dedi.

Dündar'ın teklifi kabul etmemesinin ardından Yıldırım ile CHP'li rakibi Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayına gazeteci İsmail Küçükkaya moderatörlük yapacak. Yayın, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'da, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap