SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ümit Özdağ: Beni tehdit ettiler

Ümit Özdağ: Beni tehdit ettiler

14 January 2021 Thursday - 11:46

İYİ Parti'den ihraç edilen ancak mahkemenin kararı iptal etmesiyle yeniden geri dönen Ümit Özdağ, canlı yayında çok sert sözlerle partisine yüklendi. Özdağ, "İYİ Parti beni basın yoluyla tehdit ediyor. Muğla'ya gidersen gereken yapılacak diye haber gönderiyorlar. Muğla teşkilatından 45 kişiyi ziyarete gideceğim için istifaya zorladılar."dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te, hakkındaki ihraç kararını iptal eden mahkeme kararı ve sonrasında yapılan açıklamalara ilişkin basın toplantısı düzenledi. 

Özdağ'ın açıklamaları:

"BANA TEHDİTLER GELİYOR, MAHKEME KARARINA SAYGI DUYULMALI"

"Dünden itibaren bana yönelik olarak basın yoluyla tehditler oluyor. Muğla'ya gidersem gereken yapılacakmış. Bu arada Muğla il teşkilatına baskılar yapılarak dün gece 45 kişi istifa ettirildi. İl başkanı, iki sivil polisin kendisini evinden alıp partiye götüreceğini bildirdi. Bir mahkemenin almış olduğu karara herkes saygı duymalı. Mahkeme kararını alır almaz İYİ Parti grubuna, bu basın toplantısını yapacağıma dair bilgi verdim. İYİ Parti Milletvekili olarak Muğla İl Başkanımızı bugün ziyaret edeceğim. 

ENGİN ALTAY'IN SÖZLERİNE SERT TEPKİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'a soru soruldu. Engin Altay da "İYİ Parti içinde atılmış bir fitne" diyerek cevap verdi. Engin Altay acaba İYİ Parti tüzüğünü okudu mu? İhraç kararını ve içindeki belgeleri okudu mu? Sanıdım iki soruya vereceği cevap hayır olacaktır. Üçüncü bir belge daha var. Mahkemenin kararı. Bunları okumadan böyle bir açıklama yapmak, en basit ifadeyle kasaba politikacılığıdır. 

Engin Altay, yerlerine kayyum atanan HDP'li, terör örgütü ile bağlantılı belediye başkanlarının hukukunu savunuyor. HDP'li vekillerin hukukunu da savunuyor da, Türk milliyetçisi, Atatürkçü Ümit Özdağ'ın hukukunu savunmuyor, siyasi bir iftira ile infaz ediyor. Engin Altay, beni AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın fitne aracı olarak suçluyor. Kendisine Türk milleti önünde en içten teessüflerimi bildiriyorum. Engin Altay benim AKP'ye ve Erdoğan'a karşı verdiğim siyasi mücadelenin 10'da birini vermemiştir. Kirli referandum gecesi, ben oyların hesabını sorarken ne Engin Altay oradaydı ne de arkadaşlarından biri oradaydı.

Engin Altay, Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç edilmesi kararının iptal edilmesine ilişkin bir soru üzerine, şunları söylemişti;

Mahkemenin bu kararı bozması, İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur. Erdoğan, Türk siyasetine, Türkiye'ye çok zarar verdi; Türk siyaset etiğine de çok zarar verdi.

Şimdi talimatlandırdığı yargıçlar üzerinden, bir siyasi partinin içişlerine müdahale edecek kadar koltuğundan endişe duyması, akla şunu getirir, yolcudur Abbas, bağlasan durmaz

"HDP GERÇEK BRİ SİYASİ PARTİ DEĞİLDİR"

Yıllardan bu yana terörizm ve antiterörizm konusunda çalışmalar yapan bir akademisyen ve siyasetçi olduğumu kamuoyu bilmektedir. Terör konusunda yazmış olduğum kitapların sayısı 13. HDP gerçek bir siyasi parti değildir. HDP siyasi parti ise, diğer partiler ne oluyor? HDP ve öncüleri bir terör örgütü ile emir komuta zinciri içinde olan, Kandil ve İmralı'dan aldıkları talimatı yaşama geçiren, mahkeme kararı ile bu sabit olmuş.Atılması gereken adım HDP'nin kapatılması olmalıdır elbette. HDP'yi kapatmak terörün sonunu getirecek mi diye soruluyor. Cinayetlere ceza vermek engelliyor mu? Hayır. Devletler ve toplumlar suçlara ceza verirler."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Kaan
17 saat önce
Ümit Özdağ neyin peşindesin anlamak zor. Genel başkanlık ya da yardımcılık mı istiyordun da olmadı diye bu tuhaflık. Hem partini suçluyorsun, hem de o partide olmak istiyorsun.
Yorum
dün
Sen herşeyi hakettin
kayhan
dün
ben askerligimi muglada yaptip iyi bilirim oranin insanini.degisik insanlar kandirilmaya megili insanlar demek CHP hep ordaki insanlari kandiriyor oy aliyor ..tehtit edilmeleri nomaldir
Ahmet
dün
Mahkeme senı neden ihraç etmeyıp, IYI PARTI ye gonderdıgını anlamayacak kadar salak degılız. Isın gucun nıfak sokmak.. Kıme hızmet edıyorsun?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap