SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Yıllar sonra açıklandı! Bahçeli'nin, Erdoğan'a 2014'te büyük kıyağı

Yıllar sonra açıklandı! Bahçeli'nin, Erdoğan'a 2014'te büyük kıyağı

19 Ocak 2022 Çarşamba - 19:31

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığına nasıl, "hayır" dediğini açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  KRT TV'de Savaş Kerimoğlu'nun sunduğu Uyanma Vakti programına konuk oldu. CHP ve MHP'nin 2014 yılında ortak aday çıkardığı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecini anlattı.

Özgür Özel 2014 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanığı seçim sürecini anlattı, Ekmeleddin İhasanoğlu'nun Bahçeli dayatması olduğunu söyledi.

Özel, Bahçeli için şunları söyledi:

'AKP iktidara kriz ortamında ve Devlet Bahçeli kendi ortaklarını ve kendi partisini sırtından hançerleyerek büyük bir oyunla geldi. 2002'de Devlet Bahçeli ağır ekonomik krizden çıkmak için vatandaşa acı reçete uygulanırken, enflasyon düşmeye işsizilik azalmaya, faizler düşmeye başladığı sırada ve rahmetli Ecevit'in 'aman şu ana seçim intihar olur, olumlu sonuçlarını bir yıl içinde alacağız' demesine rağmen hemen seçim diyerek seçime götürdü Türkiye'yi. O seçimle hepsi baraj aştında kaldı, AKP yüzde 34 ile parlamentonun tüzde 70'ni kazandı. O Bahçeli 7 Haziran'da da tökezlediğinde aynısını yaptı. Aslında  kendisini gizleyemedi, hep AK Parti destekçisiymiş. Hepimizi kandırmış.

2014 SEÇİMLERİ

Özel, 2014 Cumhurbaşkalığı seçiminde çatı aday 'Ekmeleddin İhasanoğlu'nun nasıl adaylaştırıldığını da anlattı. Özel 'Bahçeli'nin dayattığı aday' dedi:

'Onun dayattığı adayı çıkarttık ve hala millet bize hesap soruyor. Hangi aday dediysek sorulduysa 'olmaz' dedi. en son Ekmeleddin İhsanoğlu'na 'evet' dedi. Dünya kadar aday teklif edildi kendisine, o olmaz bu olmaz dedi.

AKŞENER'İN ADAYLIĞI

O zamanalar Meral Akşener kendi partisinde (MHP) Meclis Başkanvekili idi. Biz Meral Akşener'i aday gösterseydi, Cumhurbaşkanı adaylığına evet diyecektik. Meral Akşener'e niye hayır diyorsun, herkese diyorsun da. 

'Meral Akşener'in adaylığı mı konuşuldu?' sorusuna Özel şöyle yanıt verdi: 

Evet. Her şeyi reddettiği gibi Meral Akşener'i de reddetti.

2014 SEÇİMLERİNDE NELER YAŞANDI?

Bilindiği üzere İhsanoğlu Erdoğan'a karşı etkili bir kampanya yürütememişti. Erdoğan ilk turda seçimi almış ''Ekmek için Ekmeleddin'' sloganıyla yürütülen İhsanoğlu'nun başarısız kampanyası nedeniyle Kılıçdaroğlu ve Bahçeli eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

61-iyi partili
4 ay önce
Rte neden FETÖyü İLE 17-25 aralık sonrası terörist kabul etti biliyormusunuz çünkü 17-25 aralığa kadar işbirliği içindeydi yalan mi? 17-25 öncesinde de terör orgütü kabul edilmeli normalde fetö ama yargı rtenin elinde olduğu için yani işin ucu akp liderinede dokunacağacı için 17-25 sonrası diyor .saçmalığa bak.
61-iyi partili
4 ay önce
Akp çözüm süreci arkadaşı pkk ile arası iyiyken ; devlet bahçelinin bir sözü hiç unutulmaz. Akp pkk kadar tehlikeli ve akplilerin hepsini yüce divana gönderecem sözü. Vay be apo pıçine sayın lafını serbest bıraktık diyen partiyle sözde milliyetçi bahçeli kolkola şuanda. Artık gidicisiniz akmhp.halk sizin rezil ekonomi politikanızdan bıktı . Yiyorsa erken secim yapın hadi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap