Trabzonspor'un genç ismi Erdoğan, sezonun ikinci yarısına bomba gibi girmek istediklerini söyledi.
Arkadaşımız Özer Çalık'a konuşan Trabzonsporun genç ismi Yusuf Erdoğan, sezonun ikinci yarısına bomba gibi girmek istediklerini söyleyerek, Juventus maçının çok farklı geçeceğini ifade etti. Trabzonsporun genç futbolcusu Yusuf Erdoğan, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Sözlerine "İkinci yarıya bomba gibi girmek istiyoruz" diyerek başlayan Yusuf, "Şu anda yüzde 70-80 hedeflerimi gerçekleştirdim diyebilirim. 8-9 senedir Trabzondayım. En büyük hedeflerimden biri Trabzonspor forması giymekti. Allaha çok şükür onu giydim. Başka bir şey isteseydim Allahtan, farklı bir şey verebilirdi" diye konuştu.
Hedefinin burada bitmeyeceğini söyleyen Yusuf, "Hedefimin bu noktasında kalmak istemiyorum. Kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum. Türk futbolcuların şanssızlığı altyapılarının yetersiz olması. Ben de üst düzey bir altyapı eğitimi alamadım. Yeni yeni bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum. Daha çok eksiğim var. Bu eksiklikleri çok çalışıp kapatarak kendimi üst seviyedeki futbolcular seviyesine çıkarmak istiyorum" dedi.
Yusuf, UEFA Avrupa Liginde 20 Şubatta oynayacakları Juventus maçı ile ilgili de şunları aktardı: "Juventus gibi dünya devi bir takımla oynayacağız. Bu bizim için şans, biraz da kötü oldu. Çünkü kendimizi göstereceğimiz arena UEFA Avrupa Ligi. Onlar 3-5-2 oynuyor ama rakibin zaaflarından yararlanabiliriz. Bizim hızlı oyuncularımız var. Onların arkalarına geçebilirsek çok pozisyon bulacağımıza inanıyorum. İyi bir savunma anlayışı ve güzel bir mücadeleyle bu imkansız değil. Her iki takım da sahaya 11 kişiyle çıkacak. Biz Trabzonsporuz. Herkes gerekeni sahada görecek."
Avni Akerin büyüsü çok farklı
Yusuf, ligin ilk yarısında deplasmanda kötü, iç sahada iyi sonuçlar alınmasını ise şöyle yorumladı: "Biz de çok fazla anlamış değiliz bu tezatlığı. Trabzonsporun hedefi 1 puan değil; her zaman şampiyonluğa oynayan takımız. İyi oynadığımız maçları da kaybettik. Bir şanssızlıktı. 6-7 hafta deplasmanda iyi skorlar alamadık. Avni Aker bizi daha fazla etkiliyor. Ben kendimi Avni Akerde daha rahat buluyorum."
Sözleşme imzalamak için hazırım
Takımda kiralık olduğu hatırlatılan Yusuf, "Şu anda bir sıkıntımız yok. Benim hedefim, Trabzonspordan almak değil vermek. Ben buraya bir şeyler almak için değil bir şeyler vermek için geldim. O yüzden yönetim ile menajerim konuşuyor. İnşallah çok kısa zamanda sözleşme imzalayacağım" dedi.
Genç, futbolcu, şunları söyledi: "Ben 3. Ligde olmak üzere sol bek oynadım. 2. Ligde Mustafa hoca ile birlikte önde oynamaya başladım. Sol önde oynamanın arkaya göre daha zorlukları var. Arkan dönük oynuyorsun maçın tamamına yakın, o yüzden dönüşleri daha rahat olmak zorundasın. Ön tarafta oynamanın zorluklarını yaşıyorum. Top ile daha haşır neşir olmak."
Menajerimevefa borcum var
Ben 3. Ligde oynarken Batur abi beni almıştı. O zaman Selçuk İnan ile Burak Yılmaz Trabzonsporda oynuyordu. Hiçbir şeyken orada beni görüp bana inandı. Çok üst düzey bir menajerin 3. Ligden futbolcu alması kolay değil. Vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Bir ağabey-kardeş ilişkimiz var. Gerçekten Trabzonsporda oynamamı istiyor. Burada daha çok aşama kat edeceğime inanıyor. O yüzden Trabzonspor ile hiçbir sıkıntısı yok. Şu anda görüşmeler sürüyor. Yönetimin bana en ufak bir ışığı ile kulüple sözleşme imzalamaya hazırım.
Her babayiğit yapamaz
Yusuf Erdoğan, hocası Mustafa Akçaya da övgüler yağdırarak şöyle konuştu: "Geçen sene bu takım zor günler geçiriyordu. Çok büyük futbolcu isimleri de vardı. Kaynaşma, arkadaşlık yok gibi görünüyordu. Hocamız bazı şeyleri bize zor olsa da anlattı. Bize inandığını çok belli etti. İlk kuralar çekilmeden önce UEFA kupasına başlarken bize Çeyrek final, yarı final oynayacak güçtesiniz diyordu. Şu an her şey ortada. Hocamızın dedikleri tek tek çıkmaya başladı. Hocamız bir enkazı aldı diyelim. Zor günler geçiren bir kulüp. Hem maddi hem manevi olarak. Şu anda tırmanışa geçen bir Trabzonspor var. Hocamızın yaptığı kolay değil. Yeni bir dönemde 1461den gelip Trabzonsporda hocalık yapmak her babayiğidin harcı değil. Zor bir olay. Şu olayları başka biri yapsaydı daha farklı dile getirilirdi. Hocamız efsane dönemi yaşatmaya çalışıyor. İnşallah o dönem de gelecek."
Trabzonspor da Avrupa takımı
Herkes Avrupaya gitmek istiyor, Türkiye de Avrupa ülkesi. Avrupada Trabzonspordan aşağı bir takıma gitmeyi düşünmüyorum. Ülkemizde hem de Avrupada Trabzonsporu en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Trabzonspor ile de zaten Avrupa Liginde mücadele ediyoruz.
Apollon maçını asla unutamam
Kıbrıstaki maçı unutamıyorum. Dev Yunanistan bayrakları açılmıştı. Allahım inşallah oyuna girerim de gol nasip edersin dedim. Isınırken Yunan taraftarları hakaret ediyorlardı. Oyuna girdim, gol attım. Allaha şükür galip geldik.
Krampon giyişlerine bile bakıyorum
Yusuf, Malouda ve Bosingwa gibi iki dünya yıldızı ile aynı takımda oynamanın nasıl bir duygu olduğu sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Benim için hayal. Malouda ve Bosingwa ile idman sonrası görüşüyoruz. Hem manevi olarak bizimle ilgileniyorlar. İkisi de üst düzey klasmanda oynamış futbolcular. Bize saha içinde ve dışında kendimizi nasıl geliştireceğimizi anlatıyorlar. O yüzden onların bizim için düşünceleri çok önemli. Onların hareketlerinden kramponu giyinişlerine kadar her şeyleriyle ilgileniyorum. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var."