SON DAKİKA

Haber > Spor > Mustafa Cengiz hayatını kaybetti

Mustafa Cengiz hayatını kaybetti

28 Kasım 2021 Pazar - 18:56

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti.

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, "Önceki Başkanımız Sn.Mustafa Cengiz'i kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." açıklamasını yaptı.
 

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR? 

Cengiz, Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde 25 Aralık 1949 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini doğduğu yerde tamamladı. Gaziantep Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine (Mülkiye) girdi, buradan mezun olduktan sonra Köy-Koop Merkez Birliğinde kurucu uzman olarak görev yaptı, daha sonra TANSA Genel Müdürlüğü yaptı. Sonrasında Orta Doğu ülkelerinde çalışmaya başladı.

Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikasında genel başkanlık yaptı, İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği görevini üstlendi. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliğini yaptı, 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı seçildi. Hâlen petrol ve akaryakıt sektöründe kendi şirketlerini yönetiyor. Sektörde, TABGİS (Türkiye Akaryakıt İşveren Sendikası) genel başkanlığını yürüttü. TFF Dış İlişkiler Bölümünde fahri olarak görev yaptı. Galatasaray Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Darüşşafaka Cemiyeti, Mülkiyeliler Vakfı üyesidir. Yabancı dil olarak İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Başkanlığı döneminde Galatasaray futbol takımı, 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında Süper Lig'de şampiyon olmuş, 2018-19 Türkiye Kupası'nı ve 2019 Türkiye Süper Kupası'nı kazanmıştır. 6 Mayıs 2021'de kişisel Twitter hesabından Galatasaray'ın yapılacak ilk seçiminde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. 22 Haziran 2021 tarihinde görevini seçilen başkan Burak Elmas'a devretti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

61ahmet61
8 ay önce
Allah rahmet eylesin.Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağolsun.
uA 34- Trabzonlu
8 ay önce
GALATASARAY BASKETBOLDA ZAYIF RAKİBİ BJK Yİ YENDİ BÜYÜK BAŞKAN MUSTAFA CENGİZ SANA ARMAĞAN OLSUN BASKETİ PEK SEVERDİN ! AYRICA FİKRET ORMAN, NİHAT ÖZDEMİR , SERVET YARDIMCI, ALİ KOÇ GİBİ KİRLİ ADAMLARIN YANINDA EFENDİLİĞİNİ HEP KORUDUN EFSANE BAŞKANIMIZ MUSTAFA CENGİZ ! SENİ UNUTMAYACAĞIZ !
Doğru söz
8 ay önce
Ülkede ekonomi ve bütçe bilen ve bunu ne pahasına olursa olsun populizime kaçmadan uygulayan ender insanlardan birisi idi. En doğrusunu elbette Allah bilir ama gönül rahatlığı ile Allah rahmet eylesin diyebiliyorum.
uA 34- Trabzonlu
8 ay önce
#KALBİMİZDESİNMUSTAFACENGİZ ! SEN uA 'NI SEVERDİN ! uA TARAFTAR GRUBUDA SENİ SEVERDİ MUSTAFA CENGİZ ! BUNU HERKES BİLİYORDU !
uA 34- Trabzonlu
8 ay önce
EFSANE BAŞKANIMIZ MUSTAFA CENGİZİ HEM DE UEFADAN MEN CEZASINI ENGELLEMESİ GİBİ ÖNEMLİ İŞLERİ OLMASINA RAĞMEN KULÜPTEN İHRAÇ ETMEYE ÇALIŞAN ALÇAKLARI KULÜPTE GÖRMEK İSTEMİYORUZ ! SENİ HEP ANILARINLA YAŞATACAĞIZ EFSANE BAŞKANIMIZ MUSTAFA CENGİZ !
uA 34 - Trabzonlu
8 ay önce
BAŞIMIZ SAĞOLSUN ! SENİ UNUTMAYACAĞIZ EFSANE BAŞKANIMIZ MUSTAFA CENGİZ ! YALAN DÜNYADAN SEVDİĞİMİZ BİR BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETMENİN HÜZNÜNÜ YAŞIYORUZ ! GÜLE GÜLE EFSANE BAŞKAN !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap