Altuntaş Grup As Lider Sigorta şirketi sahibi Hakan Altuntaş, sponsor olduğu Osmanlı Boks Kulübünü el ele verip zirveye çıkaracaklarını söyledi.
Boksta ses getiren başarılarıyla Trabzonun yüz akı olan Osmanlı Boks Spor Kulübüne önemli bir destek de Altuntaş Gruptan geldi. AS Lider Sigorta şirketi sahibi Hakan Altuntaş, bugüne kadar boks sporuna gerekli desteği veremediğini, bunun içinde uhde kaldığını belirterek, "Başkanımız Mustafa Kuk bizi kulübe davet edip boks sporuna olan sevgimizi ve şevkimizi pekiştirdi. Artık sürekli bu camiada olacağım" dedi.
"Osmanlı Boksun, Trabzon boksunun ülkemizde, dünyada tanınması için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız" diyen Altuntaş, "Hedefimiz karakterli ve kişilikli şampiyonlar yetiştirmek. Bizim yatırımımız Trabzon gençliğine olacak. Osmanlı Boks Spor Kulübüne geldiğimde kütüphane ve bilgisayar sınıfı ile karşı karşıya kalmam benim heyecanımı bir o kadar daha artırdı" dedi.
Trabzonlu boksörlerin başka iller ve kulüpler adına spor yapmalarını kabullenemediğini dile getiren Altuntaş, "Burada esas sorumluluk Trabzonda. Sporcularımız neden diğer kulüplerde spor yapsınlar? Değerse önce kendi ilimizin değeri. Biz Trabzonun çıtasını ne kadar yükseltirsek gençlerimizin özgüveni bir o kadar daha gelişecek. Bunun farkına varmalıyız" diye konuştu.