Trabzonspor savunması Balıkesirspor karşısında bu sezonun en büyük şoklarından birini yaşadı.
İlk 8 dakikada kalesinde iki gol gören Bordo-Mavililerin defans bloğu aynı zamanda bir ilki yaşadı. Trabzonsporun bu sezon ilk kez bir maçta ilk yarıda 3 gol yemesi de büyük hayal kırıklığına neden oldu. Bu arada Bordo-Mavililerin deplasmanda kötü talihi değişmedi. Ligde son 3 deplasmanda 2 yenilgi ve 1 beraberlik elde eden Trabzonsporun talihi kupa maçında da değişmedi.